בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רטליקס רכשה את באס האמריקנית ב- 5 מיליון דולר 

רטליקס רכשה את באס האמריקנית ב- 5 מיליון דולר

 
 
TheNet

רטליקס הישראלית, המפתחת פתרונות תוכנה לרשתות קמעוניות, רכשה את באס, ספקית מוצרי תוכנה לשוק של רשתות המזון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת רטליקס מנצלת את חולשת שוק התוכנה כדי לכבוש נתחים נוספים בשוק האמריקאי, שהוא מנוע הצמיחה העיקרי שלה.

רטליקס, שמפתחת פתרונות תוכנה לרשתות קמעוניות, חתמה שלשום (חמישי) על מזכר הבנות לרכישת הבעלות המלאה בחברה הפרטית באס (Bass) מדייטון, אוהיו, תמורת 5 מיליון דולר.
 
באס היא ספקית מוצרי תוכנה לשוק של רשתות המזון, בעיקר בדרג השני של הרשתות (המוגדר כרשת שמחזיקה עד 120 חנויות). סמנכ"ל הכספים של רטליקס, דני מושיוף, אמר כי מכירותיה של באס ב-2000 הסתכמו ב-15 מיליון דולר, וב-6 מיליון דולר במחצית הראשונה של 2001, וכי החברה אינה רווחית.

באס מעסיקה 100 עובדים, ואולם רטליקס מתכוונת למזג את החברה, כך שחלק מעובדי באס לא ימשיכו בחברה כשעלות פרישתם כבר גולמה במחיר הרכישה.

לדבריו, חוזקה של החברה הנרכשת הוא בחבילות התוכנה לבקאופיס, ורכישתה תשפר את חשיפתה לשוק, תאפשר לחברה להרחיב את סל המוצרים, לספק את דרישת לקוחותיה לקישוריות של פתרונות התוכנה של רטליקס בנקודת המכירה לתוכנות של באס, וכן למנף את הנוכחות של באס ברשתות המזון הקטנות יחסית לצורך הגדלת המכירות של מוצרי רטליקס בשוק האמריקאי.

באס, שנוסדה ב-79`, פיתחה אפליקציות לרשתות המזון הקמעוניות שמותקנות ב-3,500 חנויות בארה"ב, בין השאר ברשתות כלל ארציות, כגוןWhole Foods ,Foods Hy-Vee ו-IGA Supermarkets.

רכישתה של באס תאפשר לרטליקס להציע לבסיס הלקוחות הרחב של באס את מוצריה, ולחזק את מעמדה כספקית פתרונות תוכנה לכל סוגי החומרה שבהן משתמשות הרשתות, וכן לכל הפלחים בשוק הצפון אמריקאי. הרכישה תגדיל את מחזורה של רטליקס בארה"ב, שהיה 60% ממחזורה הכולל במחצית הראשונה של 2001, בהשוואה ל-40% מהמחזור ב-2000.

יו"ר ומנכ"ל רטליקס, בארי שקד, אמר בשיחת הוועידה שקיים בסמוך לפרסום הדו"חות הכספיים לרבעון השני של 2001, כי החברה צופה לסיים את 2001 במחזור של 60 מיליון דולר, כך שקצב ההכנסות הנוכחי של באס עשוי להגדיל את מחזורה ב-20% ואת מכירותיה בארה"ב ב-33%.

שקד אמר שבשנה הקרובה צפויות להתקבל החלטות לגבי מערכות המחשב העתידיות ב-250 הרשתות הגדולות, שכן חלקן עובדות עם ציוד מיושן שזקוק להחלפה.

שקד הוסיף כי החברה העבירה 25 אנשי תוכנה לבסיסה בטקסס כדי לנצל את ההזדמנות שמציע שוק זה. כחלק מההיערכות לניצול הגידול הצפוי בהשקעות ברכוש קבוע שילמה רטליקס 5.5 מיליון דולר במזומן ובמניות בנובמבר 2000 לפויג`יטסו, כדי לסיים את הסכם השיווק ביניהן לרשתות הקמעוניות הגדולות בארה"ב, כך שרטליקס תחזיק בידה את זכויות השיווק של פתרונות התוכנה שלה בארה"ב.

רטליקס, שהודיעה על כוונתה לנצל את חולשתן של כמה ממתחרותיה שנקלעו לקשיים ועומדות למכירה במחירים נוחים, לא תסתפק בבאס. לדברי מושיוף, החברה בוחנת כיום חברות נוספות בשוק האמריקאי.

רטליקס מתעניינת בחברות שמחזיקות במוצר שנמכר לרשותות הגדולות ושרכישתן עשויה להגדיל את נתח השוק של החברה, או לחלופין חברות בעלות נתח שוק שניתן לצרפן למיזמי הקהילות המקוונות של החברה בארה"ב.

עקב רכישתה של באס עלתה מניית רטליקס ב-3.5%.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by