בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בן אליעזר: ועדת החקירה תבדוק את כולם 

בן אליעזר: ועדת החקירה תבדוק את כולם

 
 
חדשות נענע 

הבוקר החלה לפעול ועדת החקירה לאירוע במוצב מרגנית בראשות קצין חי"ר וצנחנים ראשי; הועדה תחקור גם את האפשרות כי חיילי צה"ל ירו לעבר חבריהם לכוח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, אמר בצהריים (ראשון) כי ועדת החקירה לבדיקת נסיבות נפילתם של שלושת חיילי צה"ל במוצב `מרגנית` בליל שבת, תכלול את הדרגים, כולל הבכירים. "אין מי ששיהיה פטור. ועדת החקירה תעבור בין כל המפקדים, ועד אחרון הלוחמים בשטח", אמר בן-אליעזר.

שר הביטחון אף התייחס בדבריו להערכה כי ייתכן וחיילי המוצב ירו בשוגג בחבריהם, וטען כי אין מקום להאשימם בתפקוד לא תקין. "אני יכול לומר שאני מכיר לחימה פנים אל פנים והיא קשה ומסובכת. אין מקום בלתי-חדיר", אמר השר. 
הבוקר החלה את עבודתה ועדת החקירה שמינה אלוף פיקוד הדרום, דורון אלמוג, לחקירת נסיבות התקרית; בראש הועדה הועמד קצין חי"ר וצנחנים ראשי, תת אלוף גדי שמני, ומסקנותיה יוגשו לרמטכ"ל ולאלוף הפיקוד.

חברי הועדה יחקרו שתי שאלות עיקריות: ראשית, כיצד הצליחו המחבלים להגיע לעמדת הש.ג. בלי שנחשפו; ושנית, האם נפגעו ההרוגים מאש חבריהם.

אביו של רב סרן עוז, ניסים ענזה, אמר הבוקר בראיון לגלי צה"ל, כי אין לו תלונות על תפקוד חיילי המוצב, למרות שמפקד החטיבה דיווח לו שייתכן ובנו נהרג מאש כוחותינו. "אין לנו אצבע מאשימה לאף אחד. לא לצבא, לא למדינה. אנחנו, את הבשורה הזו, שום דבר לא מתקן לנו. אנחנו נחיה עם האובדן הזה, ולא חשוב מאיפה בא הכדור".

ועדת החקירה תבחן גם את נושא המודיעין המקדים לפני האירוע במוצב. כמו כן ייבדקו גם סידורי האבטחה של מוצבי צה"ל ברחבי הרצועה, ותרגולות החיילים למקרה של התקלות עם מחבלים.

מחקירה ראשונית של האירוע עולה, כי שני חיילים שמרו בעמדת הש.ג, בעת שהמחבלים הגיעו למוצב. עם תחילת התקיפה רץ אחד מהם להעיר את חבריו ולהזעיק תגבורת. המחבלים השליכו רימון לעבר החייל השני, ובעת שהתכופף, חדרו לאזור המגורים.
 

אלוף הפיקוד: אלו תוצאות שלא היינו מצפים להן

האלוף אלמוג הגיב אתמול על הארוע, באומרו כי הוא מצפה לתוצאות אחרות בארוע כזה. הוא הוסיף כי התקרית "מבטאת תעוזה ואופי פעולה שלא ראינו בחודשים האחרונים". לדבריו, "בינתיים קשה לנו לתחקר את האירוע, מכיוון שהחיילים במוצב נפגעו או נהרגו".

הייתי נזהר מלהגדיר את האירוע כתקלה", הוסיף האלוף אלמוג, "אבל התוצאות קשות ובוודאי לא אלה שהיינו מצפים להן".

הרמטכ``ל שאול מופז הגיע אתמול למוצב מרגנית לשמוע פרטים על האירוע ועל התחקיר. הוא שוחח במקום עם קצינים.
 
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by