בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מקדוניה: החל מבצע איסוף הנשק מהמורדים 

מקדוניה: החל מבצע איסוף הנשק מהמורדים

 
 
חדשות נענע 

כוחות נאטו החלו באיסוף כלי הנשק של המחתרת, בעוד שני הצדדים במדינה פועלים בחשדנות הדדית. אם תצליח נאטו לאסוף כמות גדולה של שלי נשק, ישתכנע הפרלמנט המקדוני לדבוק בהסכם השלום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כוחות נאטו נערכים הבוקר (ראשון) לתחילת מבצע איסוף הנשק של המורדים האלבנים במקדוניה - למרות שחלק מהכוח הרב-לאומי יגיע יתפרס במדינה רק בעוד כשבוע. נאטו, החוששת להסתבך בבוץ הבלקני, הקציבה למבצע איסוף הנשק 30 יום.
 
הפתיחה הדחופה של מבצע איסוף הנשקים נועדה למנוע כל שיבוש של תוכנית השלום, שמקיימים המורדים עם ממשלת מקדוניה תוך חשדנות רבה משני הצדדים: ממשלת מקדוניה חוששת שהתמהמהות תאפשר למורדים האלבנים להסתיר כלי נשק, ואולי אף לפתוח במאמצי הברחה של נשק חדש מקוסובו; ואילו המורדים חוששים שיוותרו חסרי מגן אל מול שאיפות הנקמה של כוחות הביטחון המקדונים.

כבר לפני פתיחת מבצע האיסוף, הודיעה נאטו כי תאסוף נשק רק ממורדים שימסרו אותו באופן וולונטרי. יציבותו של הסכם השלום תלויה במידה רבה בהיקפו של הארסנל שתצליח נאטו לאסוף; כמות גדולה של כלי נשק תשכנע את הפרלמנט המקדוני לדבוק בהסכם השלום, שישפר גם את זכויותיו של המיעוט האלבני. הפרלמנט יתכנס ב-31 בחודש זה, בכדי לדון בהתקדמות מבצע האיסוף. כוחות נאטו מקווים, כי עד לתאריך זה תיאסף כשליש מכמות כלי הנשק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by