בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האזנה למוסיקה קלאסית עלולה לגרום לחירשות 

האזנה למוסיקה קלאסית עלולה לגרום לחירשות

 
 
חדשות נענע 

"רמת הרעש בתזמורת סימפונית גבוהה דיה כדי למגרום לאובדן שמיעה, לצילצולים באוזניים ולכאבים" קובע המחקר, ביוזמת 'איגוד התזמורות הבריטיות'

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מחקר חדש שנערך ביוזמת `איגוד התזמורות הבריטיות` לבדיקת נזקי שמיעה שנגרמים לנגנים בעת ביצוע יצירות רועשות ממליץ: "יש להשתמש באטמי אוזניים בשעת ההופעה".
 
עד כה היו סבורים כי רק נגני רוקנ`רול סובלים מהדציבלים הבוקעים מרמקולי הענק. כעת, מתברר כי גם העולם `העדין יותר` של המוסיקה הקלאסית עובר עינוים דומים.

"אסור לנו להתעלם מזה", אומרת יוזמת המחקר, ליבי מקנמרה, "אנחנו מוכרחים למצוא דרכים למזער את הנזק, ולפתח מגיני אוזניים יעילים".

על פי המחקר, שהתפרסם בסוף השבוע שעבר, "רמת הרעש בתזמורת סימפונית גבוהה דיה כדי למגרום לאובדן שמיעה, לצילצולים באוזניים ולכאבים".

86 אחוזים מהנגנים התלוננו כי הרעש מפריע להם להתרכז בנגינה, ו-79 אחוזים חשים כאבים של ממש כשהם מנגנים את הפתיחה של היצירה "1812" של צ`ייקובסקי, את ה"רקוויאם" של ורדי או יצירות `רועשות` אחרות.

עיקר הסבל הוא מנת חלקם של נגני כלי הנשיפה והמתופפים, להם ממליץ המחקר להשתמש באטמי אוזניים ב-75 אחוזים מהזמן.

גם לנגני הוויולה והקנטרבאס מומלץ להשתמש בעזרים בגלל מיקום הישיבה שלהם, הסמוך לכלי הנשיפה.

לדברי איגוד התזמורות הבריטיות כעת מפתחים אטמי אוזניים מתוחכמים, שיסננו את הרעש, אך לא ימנעו כניסת צלילים בעלי תדירות גבוהה - אלה שהנגנים מעוניינים לשמוע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by