בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ה"טורף" של ה-FBI מסוכן יותר 

ה"טורף" של ה-FBI מסוכן יותר

 
 
גיא חסון

הארגון מתכוון להרחיב את היכולות של מערכת הקרניבור; החל מחודש אוקטובר יתבצע מעקב אחר הודעות טקסט הנשלחות ממכשירים אלחוטיים; ארגוני הגנות הפרטיות זועמים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קרניבור, מערכת המעקב, השנויה במחלוקת למעקב אחר אי מיילים והודעות טקסט אחרות ,של ה-FBI , תאפשר בקרוב מעקב גם אחרי הודעות טקסט הנשלחות באמצעות טלפונים סלולריים.
 
ה-FBI משתמש בקרניבור כבר למעלה משנתיים, בכפוף לאישור בית המשפט. המערכת מאפשרת מעקב אחר תקשורת באינטרנט ובין השאר ניתן גם להעתיק את תוכן ההודעות שנשלחות בדואר אלקטרוני.

אגודות שונות לזכויות האזרח הביעו בעבר דאגה מן המערכת. לדבריהם, המערכת שנועדה לעקוב אחר חשודים, גורמת לפגיעה חמורה בפרטיות, מאחר שהיא מיירטת גם מידע אישי של אזרחים שאינם נמצאים תחת חקירה.

דאגתם של ארגונים אלו רק גברה, לאחר פרסום התוכנית להרחבת יכולות הקרניבור. על פי התוכנית החדשה, החל מחודש אוקטובר הקרוב, תחל מערכת הקרניבור, ליירט, הודעות טקסט הנשלחות מטלפונים סלולריים וממחשבי כף יד בעלי יכולת אלחוטית.

ב-FBI מנסים להרגיע ומציינים, כי אנשיהם מיומנים מאוד במעקב אחר חשודים ברשת האינטרנט, ולכן הם נאלצו להשתמש במערכת הקרניבור פעמיים בלבד במהלך השנה האחרונה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by