בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחסור חמור בכ"א להגנת ההתנחלויות 

מחסור חמור בכ"א להגנת ההתנחלויות

 
 
חדשות נענע 

צה"ל מקצה מחצית מכ"א הדרוש להגנת התנחלויות השומרון; חיילות שסיימו טירונות של שבועיים מוצבות לשמירות בהתנחלות בצפון הרצועה. דובר צה"ל: אנו מגייסים את מיטב האמצעים וכח האדם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צה"ל מקצה רק כמחצית מכמות כוח האדם הדרושה לצורך תגבור ההגנה המרחבית על ההתנחלויות ביהודה ושומרון ובבקעת הירדן, המגיעה למאות חיילים - זאת בשל מחסור כבד בכוח אדם צה"לי; כך חושפים הבוקר בגלי צה"ל.
 
דרור סיני, קב"ט המועצה האזורית מגילות, אמר בראיון לתחנה הצבאית כי באין פתרון נופלת אחריות הביטחון על התושבים. "אנחנו מוצאים את עצמנו מתחלקים בנטל מאוד כבד של שמירות על יישובים באין ברירה, כי בקו התפר הזה צריך בסך-הכל להגן על חיינו".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה ש"הצבא פועל במגוון דרכים ושיטות, הן גלויות והן סמויות, תוך הקצאת מיטב האמצעים וכוח האדם למשימת הבטחון לתושבי יהודה, שומרון והבקעה".
 

חיילות חסרות ניסיון מאבטחות את ההתנחלות

בתוך כך, קול ישראל מדווח היום כי חיילות שסיימו טירונות בסיסית של שבועיים, משמשות מאבטחות בהתנחלות סמוכה לגדר הגבול ברצועה.

החיילות יועדו להיות בודקות מעברים, אולם לאחר שנסגר מחסום ארז, הן הועברו להתנחלות. הן שומרות ביום ובלילה בכל העמדות, אף שלא קיבלו כל הכשרה בסיסית.

החיילות סיפרו לכתבת קול ישראל כי אינן מבינות כיצד תושבי ההתנחלות ישנים בשקט.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי החיילות הוצבו לשמורת באחד היישובים ברצועה, על פי החלטת מפקד הגזרה, וכי הכשרתן כבודקות מעברים מאפשרת להן לבצע את התפקיד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by