בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הוקמה קבוצת פיתוח לשפת אינטרנט המביעה רגשות והומור 

הוקמה קבוצת פיתוח לשפת אינטרנט המביעה רגשות והומור

 
 
רוני ליפשיץ

שפת התכנות החדשה תיקרא HumanML ותתבסס על עקרונות שפת העברת המידע באינטרנט XML; על פי התוכנית תכלול השפה התייחסויות אנושיות לא-מילוליות, הכוללת בין היתר תחושות ורגשות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קבוצת תקן חדשה, המנסה לפתח שפת תכנות חדשה לאתרי אינטרנט אשר תוכל לבטא ביטויים אנושיים לא-מילוליים, הוקמה החודש.
 


הקבוצה, שהודיעה על הקמתה לפני שבועיים, פועלת במסגרת הארגון לקידום תקני מידע מבניים (OASIS) ממסצ`וסטס. לקראת התכנסותה הראשונה, היא מבקשת ממתכנתים ברשת להגיש הצעות להתמודדות עם אתגר זה.

שפת התכנות החדשה תיקרא HumanML ותתבסס על עקרונות שפת העברת המידע באינטרנט XML, כיום השפה הנפוצה לתכנות אתרים ברשת. על פי התוכנית, תכיל השפה סימנים המבטאים התייחסויות אנושיות לא-מילוליות, אשר כיום לא ניתן לבטאן באמצעות האינטרנט או באמצעות מחשב בכלל. בין השאר מדובר בביטוי תחושות, רגשות, חוש הומור ואפילו תיאורים לא-פורמליים של בני אדם.

יוזמי הרעיון מקווים לאסוף מספיק הצעות לקראת הכינוס הרשמי הראשון של הוועדה, ב-17 בספטמבר 2001. פרטים נוספים על היוזמה ועל הרעיון ניתן למצוא בכתובת www.humanmarkup.org.

הוגי הרעיון טוענים כי כבר כיום קיימות שיטות לביטוי התייחסויות אנושיות בתוך טקסט. כך למשל, שימוש באותיות מובלטות מציין כעס; מכתבים אלקטרוניים שכותביהם מעוניינים להדגיש את רצינותם נכתבים לעתים באותיות גדולות ומובלטות.

להערכתם, מיסוד התייחסויות לא-פורמליות עשוי לשפר את התקשורת בין גולשים בני תרבויות שונות, באמצעות שימוש בסימנים המבטאים רגשות והתייחסויות בתקן משותף.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by