בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מאיר ליקסנברג הובא למנוחות 
 
 
חדשות נענע 

הוא נפצע אנושות אמש בפיגוע ירי סמוך לצומת בית-פוריק, ומת מאוחר יותר בבית החולים; החזית העממית: הפיגוע בוצע כנקמה על חיסול מנהיגנו; שני פצועים קל אמש בגדה ובקו התפר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מסע ההלוויה של שלמה מאיר ליקסנברג, תושב איתמר בן 38 ואב לשישה ילדים, שנהרג אמש מירי פלסטיני סמוך לצומת בית-פוריק, יצא ממשרד ראש הממשלה בירושלים לכיוון ההתנחלות.

כתגובה על הפיגוע הרסו הלילה טנקים של צה"ל מחסום של הבטחון הכללי הפלסטיני בכפר כליל, סמוך לשכם.
 

הוא נורה ממארב אל המכונית בה נסע בכביש אלון מורה-איתמר, באזור גב ההר מדרום מזרח לשכם, ונפצע אנושות בראשו. נהג הרכב, שלא נפגע, המשיך ונסע ברכב עד מפקדת הגיזרה- חטיבת שומרון. צוותי מד"א הצליחו לייצב במקום את מצבו של הפצוע. הוא פונה במסוק צבאי לבית החולים שיבא בתל השומר. הרופאים בחדר הטראומה נאבקו על חייו, אולם הוא מת מפצעיו.

הזרוע הצבאית של החזית העממית לשחרור פלסטין נטלה אחריות על הפיגוע. בהודעה נאמר כי הפעולה היא חלק מסדרת התגובות המיידיות לחיסולו של מזכ"ל החזית העממית, אבו עלי מוסטפה.
 

שני ישראלים נפצעו קל הערב מירי פלסטיני

בפיגוע ירי נוסף אמש (שני) נפצע גבר ישראלי באורח קל, מיריות שנורו לעבר המכונית בה נסע סמוך למושב רוגלית שבאיזור בית שמש. האיש פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים.

אש נורתה הבוקר (שלישי) אל עבר קבר רחל. לא היו נפגעים. בגילה התחדשה לפני הצהרים האש. במהלך הלילה והבוקר ירו פלסטינים מבית ג`אלה אל השכונה גם לאחר השתלטות צה"ל על בתים בכפר.

אזרח ישראלי בן 62 נפצע אמש קל מהירי מרסיסים בכתף, בשעה שעמד במרפסת ביתו ברחוב פולצקי, וצפה בחילופי האש. מדובר ברחוב שעד היום לא נורתה אליו אש בשכונה. הערב התנהלו חילופי אש בין פלסטינים מבית ג`אלה לבין כוחות צה"ל בשכונת גילה בירושלים. חמש דירות ובית כנסת ניזוקו. הפלסטינים דיווחו על פצוע אחד בינוני, כתב רדיו "קול פלסטין", שנפגע בגבו.

בעקבות הירי השתלט צה"ל אמש על מספר עמדות שולטות ועל חמישה בתים מהם נורתה אש על גילה. בהמשך יוחלט אם להרוס את הבתים שנתפסו. בפעולה משתתפים כוחות שריון, צנחנים והנדסה.
 
 

מטען הופעל ליד ג'יפ צה"ל בכפר חווארה - איש לא נפגע


מטען חבלה התפוצץ סמוך לג`יפ של צה"ל בכפר חווארה מדרום לשכם. חיילים סורקים כעת את האזור.

אש נורתה אל רכב ישראלי בצומת הדואר סמוך לקיבוץ ניל"י מצפון למכבים. ברצועת עזה ירו פלסטינים אל שני כלי רכב של צה"ל סמוך לגדר המערכת בצפון הרצועה. בכל התקריות לא נפגע איש.

בחברון נורתה אש לעבר היישוב היהודי, לא היו נפגעים. פלסטינים ירו על ההתנחלות בית חורון שממערב לרמאללה. איש לא נפגע. כביש 443 מירושלים למודיעין נסגר לתנועה באזור הירי.

פלסטינים יידו הערב חמישה רימונים אל מוצב צה"ל באזור רפיח סמוך לגבול מצרים. איש לא נפגע. החיילים השיבו באש אל מקורות הירי. פצצת מרגמה נורתה אל צפון רצועת עזה ונחתה בשטח הרשות הפלסטינית.
 

תקריות אש נוספות בשטחים

בשורה של תקריות אלימות נוספות בשטחים לא נרשמו במהלך היום נפגעים. פלסטינים פתחו אחר הצהרים (שני) באש מרכב חולף לעבר מאחז יהודי שמצפון לקרית ארבע. התושבים השיבו אש והרכב נמלט מן המקום.

פלסטינים יידו שמונה רימונים אל מוצב צה"ל באזור רפיח. החיילים השיבו באש. בקבוקי תבערה הושלכו בצהרים לעבר היישוב היהודי בחברון. חיילי צה"ל הגיבו בשימוש באמצעים לפיזור הפגנות.

פלסטינים ירו היום לעבר אוטובוס ישראלי בכביש עוקף חלחול. לא נגרם נזק. אש נורתה בצהרים גם לעבר מוצב מג"ב ליד טול כרם. שוטרי מג"ב לא השיבו אש לעבר מקורות הירי. כאמור, בכל האירועים לא היו נפגעים.
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by