בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
החזית העממית: התגובה תהיה קשה וכואבת לישראל 
 
 
חדשות נענע 

בעקבות חיסול ראש החזית, אבו-עלי מוסטפא, מאיימים ראשיו לפגוע גם במנהיגים ישראלים; אלפים צפויים להשתתף היום בהלוויה; הרשות הפלסטינית הכריזה על שביתה כללית; גינויים רבים בחו"ל לחיסול

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ברשות הפלסטינית נערכים להלווייתו של ראש החזית העממית, אבו-עלי מוסטפא, שתיערך היום (שלישי), ובה צפויים להשתתף מאות אלפים. הרשות הפלסטינית הכריזה אמש על שביתה כללית ברחבי השטחים ועל שלושה ימי אבל בעקבות חיסולו של ראש החזית העממית.

הפלסטינים מבקשים כי מוסטפה ייקבר בכפרו, עראבה, שבאזור ג`נין ולא ברמאללה שם בוצעה ההתנקשות. מגעים מתנהלים בנושא בין הפלסטינים לישראל. ההלוויה צפויה להוות מפגן אחדות פלסטיני, וישתתפו בה נציגי כל הפלגים השונים.
 
ראש החזית העממית - אבו עלי מוסטפא (רויטרס)
 ראש החזית העממית - אבו עלי מוסטפא (רויטרס)   
שלוש סוכות אבלים נפתחו בעקבות מותו של מוסטפא. האחת, בכפרו עראבה שבג`נין. השניה, באלבירה, המקום שבו חוסל. והשלישית, בלשכתו של ערפאת, שם הוא מקבל את המנחמים. יו"ר הרשות הפלסטינית, ערפאת נועד אמש עם מנהיגה הרוחני של תנועת החמאס, השייח` אחמד יאסין בעקבות החיסול.

ברמאללה ובבית לחם נערכו אמש תהלוכת מחאה המוניות ומאות מפגינים קראו לנקמה מהירה בישראל.

חוסאם ערפאת, אחד מדוברי החזית הפלסטינית, אמר כי "לפעולה מוגת הלב של צה"ל יהיו תגובות כואבות וקשות מצד הפלסטינים בשעות ובימים הקרובים".

שר ההסברה הפלסטיני, יאסר עבד רבו, אמר כי החיסול לא יעבור ללא תגובה. "החיסול הוא פשע שביצעה ישראל נגד הישראלים. את המחיר ישלמו הישראלים, והוא יהיה מחיר כבד", אמר עבד רבו. מזכיר הקבינט הפלסטיני, אחמד עבד אל-רחמן, אמר כי "החיסול הוא מעשה טרור של מדינה, ועל הישראלים לדעת כי דמו של אבו עלי מוסטפא לא יהיה הפקר". אל-רחמן איים כי האינתיפאדה תוסלם בתגובה לחיסול.
 

בן אליעזר: המפקדה שהופצצה היום אחראית לפיגועים

שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, אמר אמש (שני) כי במפקדת החזית העממית שהופצצה היום בצהרים תוכננו שורה של פיגועים ואירועי ירי, ועל כן דינה של מפקדה כזאת הוא כדין כל מפקדה אחרת בשטחים.

"העולם מתחיל להכיר בזכותנו שלא לנהל משא ומתן, כל עוד הפלסטינים ממשכיכים לירות", דברי בן אליעזר.

נשיא המדינה, משה קצב, הדגיש אמש כי חיסולו של מוסטפא אינו חיסול פוליטי, אלא "חיסול של רוצח שאחראי לשפיכות דמים של ישראלים רבים", לדבריו. הנשיא הוסיף שישראל אינה מעוניינת בהמשך הפעילות הצבאית, אולם כל עוד הפלסטינים אינם מפסיקים את מחול הדמים, אין לישראל ברירה``, כלשונו.
 
 

גינויים בעולם הערבי

מזכ"ל הליגה הערבית, עמרו מוסא, תקף בחריפות את החיסול ואמר כי ישראל נוהגת כ"מאפיה מדינית".

גם ירדן ומצרים הצטרפו לגינויים. בהודעה רשמית שפירסמה מסרה כי היא רואה בחיסול "נקודת שיא בהסלמה הישראלית נגד העם הפלסטיני, שעלולה להעלות את מפלס המתיחות והאלימות באזור. מעשים נוראיים אלה צריכים לעורר גינוי בינלאומי". שר החוץ המצרי, אחמד מאהר, גינה גם הוא הערב את החיסול. "פשע זה הוא חוליה נוספת בשרשרת הפשעים של ישראל כלפי הפלסטינים הנוגדים את הכללים של המדינות התרבותיות", דברי מאהר.

בסוריה הופסקו שידורי כלי התקשורת היום כדי לשדר דיווחים על הריגתו של מוסטפא.
 

ערביי ישראל: החיסול מהווה הסלמה

אנשי ועדת המעקב העליונה של ערבי ישראל אמרו אמש, שחיסול מנהיג החזית העממית מהווה הסלמה חמורה ביותר כלפי העם הפלסטיני והנהגתו.

בהודעת הועדה נמסר שהמשך מדיניות זו של הממשלה לא תשיג שלום ובטחון. ראשי הציבור הערבי יערכו מחרתיים הפגנת מחאה מול בניין האוריינט האוס בירושלים.

חברי הכנסת הערבים מכל המפלגות גינו גם הם את החיסול, ואף הודיעו כי ישתתפו בהלוויתו של מוסטפא שתערך ככל הנראה מחר.

השר לענייני ערבים, חבר מפלגת העבודה, סלאח טריף, הזהיר כי המרחק בין פעולת חיסולו של מנהיג החזית העממית, לחיסול ערפאת קצר מאוד.

לדברי טריף פעולת החיסול "חסרת תקדים ופזיזה ועלולה להצית את האזור כולו". הוא הוסיף: "זהו ביטוי נוסף לקלות היתרה של הלחיצה על ההדק על ידי זרועות הביטחון.

ח"כ אחמד טיבי (תע"ל) טען כי הפעולה תגרור שורת פעולות טרור קשות נגד אזרחים ישראלים. "מי שנתן את ההוראה לבצע את הפעולה, באותו רגע הוא גם לחץ על הכפתור להרג של עשרות ישראלים", אמר טיבי.
 

גינוי מצד השמאל הישראלי


גם ראשי מרצ גינו את הפעולה. יו"ר האופוזיציה, ח"כ יוסי שריד, אמר כי "חיסולו של אדם בדרג פוליטי בכיר שכזה מהווה עוד עלייה מסוכנת ברמת האלימות".

יו"ר סיעת מרצ, ח"כ זהבה גלאון, מתחה ביקורת חריפה על ההתנקשות בחייו של מוסטאפה. לדבריה, מדיניות החיסולים של מנהיגים פוליטיים היא חסרת תבונה, קצרת רואי ועלולה להגביר את הפיגועים נגד אזרחים ישראלים.

השר לשעבר, יוסי ביילין, חבר מפלגת העבודה, מתח ביקורת קשה על ההתנקשות. לדבריו, ראש הממשלה מתגלה "כנירון קיסר, השורף בעצמו את רומא ומנגן בנבלו". ביילין אמר, כי שרון מסלים את העימות ללא כל אסטרטגיה לסיומו.

פעילים צעירים ממפלגת העבודה פנו במכתב לשר החוץ, למזכ"ל המפלגה וליו"ר הסיעה בדרישה לצאת ממשלת האחדות. "אנו חשים כי מדיניותה הנוכחית של הממשלה תוביל אותנו עד מהרה לעוד מלחמה מיותרת מבית מדרשו של שרון".
 

מזכ"ל האו"ם: ישראל מעלה את המתח באיזור לרמה שלא הכרנו

דובר מחלקת המדינה, ריצ`ארד באוצ`ר, אמר אמש (שני) כי "ישראל נמצאת במצב קשה, תחת איום טרור, ויש לה זכות להגן על עצמה". בתגובה מאופקת של הממשל האמריקני ציין באוצ`ר כי ארצות הברית ממשיכה להתנגד עקרונית למדיניות החיסולים, וקרא שוב לשני הצדדים לפעול להרגעת המצב. הדובר קרא לפלסטינים לפעול מיידית למניעת טרור, ושלל את האפשרות שהממשל האמריקני נתן אור ירוק לישראל לביצוע החיסול.

מזכ"ל האו"ם, קופי אנאן, מאשים את ישראל בהעלאת המתח במזרח התיכון, וזאת בתגובה לחיסול היום. הוא קרא להתערבות הקהילה הבינלאומית, לפני שהאלימות תתפשט למדינות השכנות. אנאן אמר זאת בעת ביקור באוסטריה.

משרד החוץ הצרפתי גינה את חיסולו של מזכ"ל החזית העממית. בהודעה שפרסם משרד החוץ נאמר כי "ההתנקשות במנהיג החזית העממית לשחרור פלסטין היא פעולה חמורה". במשרד החוץ הצרפתי הדגישו כי האיחוד האירופי מתנגד לפעולות מסוג זה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by