בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נסגרה חברת כרומטיס, שנמכרה ללוסנט ב-4.5 מיליארד דולר 

נסגרה חברת כרומטיס, שנמכרה ללוסנט ב-4.5 מיליארד דולר

 
 
סופי שולמן

משרדי החברה בפתח תקווה ייסגרו וכ-130 עובדיה יפוטרו; החברה הישראלית פיתחה טכנולוגיה להעברת תקשורת בסיבים אופטיים במייל האחרון של הרשת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הנהלת כרומטיס מכנסת בשעה זו את עובדי החברה על מנת להודיע להם כי החברה נסגרת, משרדי החברה בפתח תקווה ייסגרו וכ- 130עובדיה יפוטרו.
 
כרומטיס נכנסה להיסטוריה של ההיי טק הישראלי כאשר נמכרה ביוני 2000 לענקית האמריקאית לוסנט תמורת 4.5 מיליארד דולר.

בשבועות האחרונים נפוצו הערכות כי כרומטיס עומדת בפני סגירה. לפני חודש פיטרה כרומטיס 10% מהעובדים והזהירה את העובדים הנותרים כי צפויים פיטורים נוספים בעתיד.

ביום חמישי האחרון הודיעה לוסנט כי תשקיע משאבים ניכרים בתחום פעילותה של כרומטיס. החברה הישראלית פיתחה טכנולוגיה להעברת תקשורת בסיבים אופטיים במייל האחרון של הרשת. באחרונה סיפקה כרומטיס את המערכות הראשונות שפיתחה ללקוחותיה ואלו חזרו לחברה, מכיוון שלטענת הלקוחות אינן פועלות כראוי.

ב-93` הקימו אורני פטרושקה ורפי גדרון את חברת סקורפיו, שנרכשה על ידי חברת יו אס רובוטיקס ב-96` תמורת 72 מיליון דולר. ב-97` הקימו השניים את חברת כרומטיס, שפיתחה ציוד אשר נועד לייעל את התעבורה על מערכות תקשורת עירוניות המבוססות על סיבים אופטיים. ייסוד כרומטיס התאפשר בעזרת השקעת זרע מקרן JVPוקרן ההשקעות לוסנט.

ביוני 2000 סוכמה עסקת הרכישה הגדולה ביותר בתעשיית ההיי טק הישראלית: חברת לוסנט, יצרנית מערכות התקשורת האמריקאית, רכשה את חברת כרומטיס תמורת כ-4.5 מיליארד דולר.

לפני כחודש וחצי פוטרו 13% מ-150 עובדי החברה, על רקע הקשיים שאליהם נקלעה החטיבה האופטית של לוסנט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by