בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אתר הטאליבן נפרץ במחאה על איסור הגישה לאינטרנט 

אתר הטאליבן נפרץ במחאה על איסור הגישה לאינטרנט

 
 
יניב קרן, מערכת דה נ

האקרים אלמונים השחיתו את האתר וכתבו, כי הארגון שמונע מאזרחי אפגניסטן לגלוש באינטרנט, ממשיך לעשות שימוש ברשת לצורכי תעמולה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

שעות ספורות לאחר הכרזתו של מנהיג הטאליבן על איסור הגלישה באינטרנט באפגניסטן, פרצו האקרים לאתר המחתרת. האתר הושחת ותוכנו הוחלף בתכנים נגד הארגון ובעל בריתו, הטרוריסט הסעודי, אוסמה בן לאדן.
 

ההאקרים כתבו בין השאר, כי בשעה שהטאליבן אוסר את הגישה לאינטרנט לתושבי אפגניסטן, הוא עצמו ממשיך לעשות שימוש ברשת לצורכי תעמולה פוליטיים ברחבי העולם.

"למה לאסור את האינטרנט?", כתבו ההאקרים "הצעד הבא הוא לאסור נשימה ושינה".


ראש תנועת הטאליבן באפגניסטן, מולא מוחמד עומר, הטיל חרם במדינה על רשת האינטרנט ביום שבת. לפי הצו המיוחד שהוציא, והוקרא בתחנת הרדיו של התנועה, החיבור היחיד במדינה לאינטרנט יהיה בלשכתו של המנהיג ו"ישתמש בו אדם נאמן".

הצו גם מונע ממשרדי ממשלה להשתמש באינטרנט למטרות עבודה. במקרה כזה יאלצו המשרדים לפנות למשרדו של עומר, בבקשה מיוחדת. עומר הדגיש, כי החרם ייאכף בצורה קפדנית. "ההוראות למשרד התקשורת הן למצוא דרך להבטיח שהשימוש באינטרנט יהפוך לבלתי אפשרי", נאמר בצו.

רוב התשתית באפגניסטן נהרסה ביותר משני עשורים של מלחמה. ישנם קווי טלפון מעטים בתוך המדינה וכמעט שאין קווים לעולם החיצוני. רוב ארגוני הסעד הזרים שמספקים שירותים במדינה מסתמכים על טלפונים לווייניים.

זהו אינו האיסור הראשון שמטיל הטאליבן, בעבר הוטלו מספר איסורים המגבילים בצורה קשה את חופש הפרט של אזרחי אפגניסטן. כך למשל נאסרה האזנה למוסיקה, צפייה בתמונות, גילוח זקנים ועוד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by