בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מתקין שומרי מסך עלול להישלח ל-15 שנות מאסר 

מתקין שומרי מסך עלול להישלח ל-15 שנות מאסר

 
 
גיא חסון, מערכת דה נ

האיש השתמש בכוח מחשוב מבוזר של מחשבים במכללה בג'ורג'יה בה הועסק, ומואשם בשימוש לרעה ברכוש ממשלתי; בעקבות משפטו קוראים מומחי מחשב לשנות את החוק הקיים במדינה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

יועץ מחשוב מג`ורג`יה בארצות הברית עומד בימים אלה לדין, באשמה של שימוש פרטי שעשה בציוד ממשלתי. האיש שהתקין לפני שנתיים שומרי מסך על מחשבי מוסד לימודים בו עבד, והשתמש בכוח החישוב המבוזר של המחשבים, צפוי לעונש מאסר מקסימלי של עד 15 שנה ולקנס כספי של 415 אלף דולר אם יורשע.
 

דיוויד מק`אואן, הועסק בשנת 1999 בקולג` הטכנולוגי, דקאלב, בג`ורג`יה, כדי לעזור בהתקנת תוכנה במחשבים חדשים. הוא שמע על תחרות באתר distributed.net המציעה פרס כספי של 1000 דולר לאדם הראשון שיצליח לפצח משוואה מסובכת במיוחד. על מנת לפתור את המשוואה הציע האתר תוכנה הדומה מאוד לפרויקט seti@home העושה שימוש במיליוני מחשבים מכל רחבי העולם על מנת ליצור כוח חישוב מבוזר.

תוכנת distributed.net משתמשת בכל מחשב לפתור חלק מהבעיה. כאשר מחשב מסיים לפתור את החלק שלו בבעיה הוא שולח את הנתונים חזרה למחשב המארח באמצעות האינטרנט. תהליך החישוב המבוזר (distributed computing), יעיל בפתרון משימות ובעיות בזמן קצר יחסית.

לפני מספר חודשים הוגש כתב אישום נגד מק`אואן. לטענת התביעה התקנת התוכנה במחשבים היא שימוש לרעה ברכוש ממשלתי. עבירה זו נחשבת לחמורה במדינת ג`ורג`יה, ודינה עד 15 שנות מאסר בפועל.

במאמץ של הרגע האחרון להציל את מק`אואן מהעונש שמצפה לו, נשלחה עצומה עליה חתומים אנשים מכל רחבי העולם, וכן נפתחה קרן מיוחדת לעזור לו לממן את הוצאות המשפט הצפויות.

בעקבות משפטו של מק`אואן, קוראים מומחים לעדכן את חוקי המחשב הקיימים כדי שיתאימו להתקדמות הטכנולוגית בתחום המחשוב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by