בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הערוץ הערבי ברשות השידור ישדר פרסומות 

הערוץ הערבי ברשות השידור ישדר פרסומות

 
 
חדשות נענע 


שר התקשורת מציע לשדר פרסומות בערוץ הערבי שהממשלה החליטה להקים ברשות השידור, על מנת ליצור ערוץ שיהא ציבורי ומסחרי גם יחד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בפגישה שנערכה אמש (שני) בין שר התקשורת, רובי ריבלין, לבין נחמן שי, יו"ר רשות השידור, העלה ריבלין רעיון לאפשר שידור פרסומות בערוץ החדש בערבית שיעלה במסגרת רשות השידור.

אם תתקבל הצעתו, הערוץ הערבי יהיה הערוץ הציבורי הראשון שיוכל לממן את שידוריו באמצעות שידור פרסומות, במקום מימון מלא מכספי האגרה.
 
ההחלטה על הקמת הערוץ הערבי במסגרת רשות השידור התקבלה בישיבת הממשלה ביום ראשון שעבר ואושרה על ידי מליאת רשות השידור ביום חמישי האחרון.

הכוונה היא להעלות את הערוץ לאוויר בתוך 4 חודשים ולאפשר את הפצתו באמצעות לווין גם למדינות המזה"ת.

במקור, תכננו במשרד התקשורת להקים ערוץ מסחרי בשפה הערבית, בדומה לערוץ החדשות הייעודי. בעקבות החלטת הממשלה, החליט השר ריבלין לשלב את שתי היוזמות וליצור ערוץ שיהיה ציבורי ומסחרי גם יחד.

על פי הצעתו של ריבלין, הרשות השנייה תפקח על הצד המסחרי של הערוץ ורשות השידור תפקח על הצד התוכני. שר התקשורת ויו"ר הרשות יקימו צוות מצומצם שיגבש את הכללים ואת ההתאמות המשפטיות הנדרשות של חוק רשות השידור ושל חוק הרשות השנייה. ההצעה הסופית תובא על ידי השרים כהן וריבלין להכרעת ראש הממשלה והממשלה.

נחמן שי, יו"ר הרשות, סבור כי צעד זה יחזק את הערוץ מבחינה כלכלית, למרות המורכבות שבשידור פרסומות. "הערוץ יתחרה בעשרות ערוצים ערבים שנקלטים בארץ, חלקם רציניים מאד. תוספת התקציב הזאת תאפשר לשדר בו תכנים איכותיים יותר", דברי שי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by