בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אמריקה מחרימה את "ילד הבועה" 
 
 
חדשות נענע 

הקומדיה של דיסני על ילד שנולד ללא מערכת חיסונית מוחרמת על-ידי ארגון העוסק במחלה; מבקרי הקולנוע: קומדיה פוגענית ומביכה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסרט "Bubble Boy", קומדיה חדשה של דיסני על נער שנולד ללא מערכת חיסונית ואשר יצאה לאקרנים בארה"ב בשבוע שעבר, מוחרמת על ידי ארגון העוסק במחלה זו.

במרכז העלילה, ג`ימי, נער צעיר שחי כל חייו בתוך בועת פלסטיק בחדר השינה שלו, מחליט לסכן את חייו ולצאת אל העולם, לאחר שנודע לו כי אהובת נעוריו עומדת להינשא לגבר אחר.
 
לדברי הארגון, הסרט מלגלג על אנשים הסובלים מבעיות תפקוד של המערכת החיסונית. הורי ילדים הסובלים מהמצב הרפואי הנדיר הצטרפו לטענה שהסרט מתייחס בקלילות לבעייה תפקודית חמורה, אשר גורמת לילדיהם לבידוד וברוב המקרים למוות בגיל צעיר.

יש הטוענים כי הסרט מגולל את סיפור חייו האמיתי של דיוויד וטר מטקסס, שנולד בשנת 1971 כשהוא סובל מכשל חיסוני חמור. דיוויד, שמת בגיל 12, נודע בתור "ילד הבועה" והפך לסמל מאבק במחלה.

קארול אן דמארט, אימו של דיוויד, אמרה בראיון לאתר ה-BBC כי היא הזדעזעה כשראתה לראשונה את הסרטונים המקדימים, שהתייחסו, לטענתה, בזלזול לבנה המת.

העיבוד הקולנועי של סיפורו של דיוויד וטר מבוסס על סרט הטלוויזיה "The Boy In The Plastic Bubble" ששודר לראשונה בארה"ב בשנת 1976 ובו השתתף השחקן ג`ון טרבולטה.

רבים ממבקרי הגירסה הקולנועית החדשה הודו שהם קראו להחרים אותו למרות שעדיין לא צפו בו במלואו, והתנגדויותיהם מבוססות בעיקר על סרטוני הפרומו שהוקרנו ברחבי ארה"ב. האחד מסרטונים אלו נראה הכוכב כשהוא נדרס על-ידי אוטובוס ומוקפץ על הכביש כמו כדור ענק.

מבקרי הקולנוע האמריקנים הגדירו את הקומדיה "פוגענית", "מטומטמת" ו"מביכה" וגם הקהל התעלם ממנו: בסוף השבוע הראשון להקרנתו הכניס הסרט 2 מיליון דולר בלבד.

כוכבי הסרט טוענים כי המבקרים שופטים את הסרט לפני שצפו בו וכי מדובר בסרט אמפתי. מפיק הסרט, בו פלין, אמר בתגובה להאשמות: "אף אחד מאיתנו לא היה חותם חוזה השתתפות בסרט אם היינו מלגלגים על המחלה. זה ממש לא מה שהסרט הזה אומר, זו קומדיה משעשעת עם הרבה מאד רגש".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by