בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הערב בבית ג'אלה: חוגגים את יציאת צה"ל 
 
 
חדשות נענע 

בעקבות החלטת המטבחון לקבל את הסכם הפסקת האש; פרס: הסכמות אזוריות על הפסקת אש במקום 7 ימי שקט מוחלטים; הפלסטינים: נסיגת צה"ל - כישלון של שרון; ח"כ ברכה ינאם בטקס חגיגי בעיירה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כוחות הביטחון הפלסטינים התפרסו במשך היום (חמישי) ברחבי העיירה בית ג`אלה ומחה הפליטים הסמוך, אל-עיידה, זאת לאחר שכוחות צה"ל השלימו הבוקר את יציאתם משהטח הפלסטיני.

הפלסטינים ערכו סריקות במטרה לאתר מוקשים שאולי הטמין צה"ל בשטח; גורמים בצה"ל הגיבו לידיעה בביטול וטענו כי מדובר בהמשך ההסתה הפלסטינית.

יו"ר סיעת חד"ש, ח"כ מוחמד ברכה, ישתתף הערב בחגיגה הפלסטינית לרגל יציאת צה"ל מבית ג`אלה, אשר תערך במחנה הפליטים עאידה הסמוך לבית ג`אלה. ברכה הודיע כי הוא מתכוון לשאת דברים בטקס.
 
במשרד החוץ האמריקני מברכים הערב על נסיגת כוחות צה``ל מבית ג`אלה, וקוראים לישראל ולפלסטינים לשמור על השקט באזור.

דובר המשרד, ריצ`רד באוצ`ר, קרא לצדדים לנצל את ההישג להמשך ההידברות ושיתוף הפעולה.

אמש החליטו שרי המטבחון לאשר את הסכם הפסקת האש שהשיגו פרס וערפאת; עם זאת, המטבחון החליט גם כי אם יחודש הירי לעבר גילה יפעל צה"ל באופן נרחב ותקיף יותר בבית ג`אלה.

בשעה 06:00 לערך השלימו כוחות צה"ל את היציאה מבית ג`אלה; סמוך ליציאה נשמעו צרורות ירי לעבר גילה, אולם ככל הנראה מדובר ביריות שמחה של הפלסטינים הממשיכים לטעון הבוקר כי ישראל נוצחה בכוח הנשק, וכי נסיגת צה"ל היא כישלון אישי של שרון. אנשי החזית העממית שניסו במהלך הלילה לחבל במאמצי הפסקת האש, אף מבהירים כי ימשיכו בירי.
 

פרס: הסכמות אזוריות במקום 7 ימי שקט

 
שר החוץ, שמעון פרס, הביע תקווה, שפינוי כוחות צה"ל מבית ג`אלה יאפשר להרחיב את ההבנות שהושגו במגעיו עם ערפאת גם לאזורים נוספים, וזאת על מנת לחזור לשולחן הדיונים וליישם את דו"ח מיטשל.

פרס סבור, שניתן יהיה להגיע להסכמות אזוריות על הפסקת אש בנקודות החיכוך כתחליף לדרישתו של שרון לשבעה ימי שקט מוחלטים לפני תחילת ישומו של דו"ח מיטשל.

לדעת פרס, נקודות החיכוך הבעיתיות הם אזור רפיח, חברון וגילה. פרס מציע, כי בכל אזור שבו תושג הסכמה על הפסקת אש, יורחבו ההקלות לתושבים הפלסטינים בהתאם.
 
 

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by