בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סלאם עליכום גולשים - הנה החדשות בערבית 
 
 
אבי שמול, דה-נט

שיתוף פעולה ישראלי-ערבי בין חברת TBN הישראלית וחברת המחשוב TECH IRB מהכפר ירכא, הוליד חברה חדשה להקמת אתרים בערבית; בכוונתה להשיק פורטל בערבית, Ya-Leil, בהשקעה של מיליון שקל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת TBN הישראלית, העוסקת בייעוץ וליווי עסקי של חברות, וחברת המחשוב TECH IRB מהכפר ירכא השיקו חברה ראשונה מסוגה בישראל, שתתמקד בשוק בניית אתרי אינטרנט בערבית ותחזוקתם. החברה הקימה בשנה האחרונה 18 אתרי אינטרנט, ומקווה לפעול בעיקר עבור גופים ממשלתיים, רשויות, ארגונים וחברות ציבוריות, כדי לתת מענה באינטרנט לאוכלוסייה הערבית בישראל.
 
"למשרדי הממשלה יש אתרים בעברית ובאנגלית, חלקם עם תרגום לרוסית, אך מלבד אתר הכנסת, אין התייחסות של ממש לאוכלוסייה הערבית", אמרה מנכ"ל TBN, סיגל וייסווסר.

"באתרים רבים", הוסיפה, "קיים תרגום בלבד, ואין התייחסות להבדלים תרבותיים. 12 העובדים שלנו הם דרוזים, הבקיאים בהבדלים החברתיים והתרבותיים, ובונים את האתרים עבור קהל היעד שלהם". לדבריה, בניית האתרים לא תתבסס על תרגום טקסטים מעברית לערבית, אלא תהיה כרוכה בעיצוב המותאם להעדפות של קהל הגולשים הערבי.

מנכ"ל IRB TECH, סאלח סאלח, אמר כי שיעור חדירת האינטרנט במגזר הערבי בישראל מצוי באחרונה במגמת גידול, במקביל לגידול ברכישת מחשבים אישיים. "הצורך באתרים בערבית עבור האוכלוסייה הערבית בישראל הביא אותנו לפני כמה חודשים להקים פורטל בשם Ya-Leil, בהשקעה של מיליון שקל, שיועלה בקרוב לרשת האינטרנט הציבורית", הוסיף.

"אנו צופים שהוא יהיה בין הפורטלים הגדולים במזרח התיכון", לדבריו, "וניתן יהיה למצוא בו מידע בתחומים מגוונים, כגון חדשות מקוונות, כתבות, מאמרים, פינת אסטרולוגיה, מתכונים, התכתבויות ומוסיקה".

בין האתרים שהוקמו עד כה על ידי השותפות - אתר בערבית של הרשות לעסקים קטנים ובינוניים של התמ"ס, החברה הכלכלית דליית אל כרמל, וולפמן תעשיות, והמועצות המקומיות פקיעין, תמרה, סאג`ור ומעלה עירון. היקף הפעילות של החברה מתחילת 2001 הוא כחצי מיליון שקל. בחברה מקווים כי יוכלו להכפילו ב-2002.

Network Technology Business) TBN) הוקמה על ידי וייסווסר ב-ARB TECH .`99 הוקמה ביוני 2000 על ידי סאלח סאלח מכפר ירכא. החברה עוסקת בפיתוח תוכנה, הקמת רשתות, בניית אתרים ואחסונם והכנת תוכניות אב למחשוב ארגונים ציבוריים. עם לקוחות החברה נמנים מוסדות ציבוריים, עיריות, מועצות מקומיות, עסקים ולקוחות פרטיים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by