בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גאטור מבקשת מביהמ"ש להכריע כי התוכנה שלה חוקית 

גאטור מבקשת מביהמ"ש להכריע כי התוכנה שלה חוקית

 
 
TheNet

המאבק הלוהט ביותר בעולם האינטרנט עומד בפני הכרעה משפטית; Gator הגישה תביעה לביהמ"ש הפדרלי כנגד קבוצת הפרסום IAB, בה היא מבקשת לקבוע כי התוכנה, שמאפשרת החלפת פרסומות באתרים, חוקית; ב-IAB זועמים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת הפרסום המקוון Gator הגישה תביעה לביהמ"ש הפדרלי כנגד קבוצת הפרסום IAB במטרה שביהמ"ש יקבע כי התוכנה של החברה, המציגה לגולשים פרסומות הקשורות לאתרים, בהם הם גולשים, חוקית.

לצעד של Gator יש מטרה נוספת והוא למנוע מ-IAB מלפעול בצעדים משפטיים כנגדה.
 
מדובר באחד המאבקים הלוהטים ביותר בעולם האינטרנט. IAB היא קבוצת פרסום, שמגלגלת 8.2 מיליארד דולר בשנה, אך לא זה העניין. התוכנה של Gator מואשמת כיום על ידי לא מעט גופים באינטרנט באחד הטריקים המלוכלכים שנוצרו.

התוכנה בעצם גורמת למפעילי אתרים הפסדים כספיים עצומים, מאחר והפרסומות של Gator מחליפות את אלו שהציב מפעיל האתר, ומזה האחרון נמנעות הכנסות כספיות מצד מפרסמים רבים.

Gator עובדת בצורה הבאה: כל גוף עסקי יכול לפנות לחברה, הוא משלם סכום כסף ובתמורה הפרסומות שלו מוכנסות לבנק הפרסומות של Gator. כשגולש, נכנס לאתר מסוים ותוכנת Gator מופעלת, הגולש יצפה בפרסומות של אותו גוף עסקי, בהתאם לאופי של האתר.

למשל, גולש המבקש לקבל מידע על מכוניות ספורט יזכה לראות פרסומות של חברות מעולם הרכב, כמו יצרני צמיגים או מכוניות, ששילמו ל-Gator, כדי להציב את הפרסומות שלהם במקום אלו של מפעיל האתר.

התוכנה של Gator זוכה לפופולריות עצומה ולטענת החברה 9 מיליון גולשים משתמשים בה. מדובר בתוכנה המנהלת מאגר סיסמאות ורישום טפסים של הגולש, אבל בלא מעט מקרים, גולשים רבים מורידים את התוכנה מבלי שהתכוונו לכך. זה קורה אחרי שאותם גולשים מבקשים להוריד תוכנות אחרות אך שוכחים לסמן כי אינם רוצים להתקין את Gator.

ב-IAB רותחים. כך למשל נשיא האיגוד, רובין וובסטר: "מה שהם עושים זה לא ממש חכם. זה פוגע באתרים ומפרסמים וזה לא ממש הוגן עבור הגולשים". בקבוצה כבר הודיעו כי הם על סף הגשת תביעה לביהמ"ש הפדרלי בעניין.

לעומת זאת ב-Gator מרוצים. המנכ"ל, ג`ף מקפאדן מסכם את העניין ואומר: "התוכנה הזו תעשה מהפיכה בתעשייה".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by