בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב: יוגש כתב אישום נגד המתכנת הרוסי 

ארה"ב: יוגש כתב אישום נגד המתכנת הרוסי

 
 
TheNet


חבר מושבעים החליט אתמול כי כתב אישום יוגש נגד דימיטרי סקליארוב בגין פגיעה בזכויות יוצרים; אם יורשע הוא צפוי לעונש מאסר מקסימלי של עד 25 שנה ולקנס כספי של 2.25 מיליון דולר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חבר מושבעים קבע אתמול (שלישי), כי יוגש כתב אישום נגד המתכנת הרוסי שנעצר בארצות הברית ביולי, והחברה המעסיקה אותו, בחשד לעבירה על חוק זכויות היוצרים הדיגיטליות.
 
סקליארוב שהועסק כמתכנת ראשי עבור חברת התוכנה הרוסית אלקומסופט (ElcomSoft), הגיע לארצות הברית בתחילת יולי, במטרה להרצות בכנס ההאקרים השנתי דף-קון על בעיות בהצפנת ספרים אלקטרוניים (Ebooks), בינהם קבצי אדובי אקרובט (PDF) מוצפנים.

כשניסה לעזוב את המדינה ולחזור לרוסיה, נעצר על ידי ה- FBI, בעילה שהחברה בה הוא עובד מפיצה תוכנה המאפשרת להסיר את ההצפנה של קבצי PDF, מעשה הנחשב לעבירה פלילית תחת ה- Millennium Copyright Act- תקנות זכויות יוצרים דיגיטליות האמריקאי.

סקליארוב מיוצג על ידי עורכי דין מארגון ה-EFF, ארגון העוסק בסוגיות של חירויות הפרט וזכויות יוצרים דיגיטליות. בנוסף לייצוג במשפט הודיע הארגון על כוונתו להתחיל בפעילויות מחאה לא אלימות נגד משפטו ומעצרו של סקליארוב, בלונדון, מוסקבה, סאן חוזה וערים נוספות בארצות הברית.

תקנות ה- DMCA שנכנסו לתוקף בשנה שעברה, קובעות שיצירת מוצרים המאפשרים לעקוף אמצעי הגנה על זכויות יוצרים הנה עבירה פלילית.

זהו הסיבוב האחרון במלחמה בין חברת אדובי לחברת אלקומסופט על תוכנת עקיפת ההצפנה של האחרונה. בדואר אלקטרוני מה-25 ביוני שנשלח מאדובי לאלקומסופט נאמר בין השאר שהצעת התוכנה להורדה ללא אישור חברת אדובי מפרה את זכויות היוצרים של אדובי, ושאדובי תלחם על זכויותיה.

בנוסף אדובי שיכנעו את ספק האירוח של אתר האינטרנט של אלקומסופט, וריו, להפסיק לאחסן את האתר אצלם. אתר חברת אלקומסופט עבר עקב כך לספק אירוח רוסי.

סקליארוב ששוחרר בתחילת אוגוסט בערבות של 50 אלף דולר. אם יורשע בעבירות המיוחסות לו הוא צפוי לעונש מאסר מקסימלי של עד 25 שנה ולקנס כספי של 2.25 מיליון דולר.

סקליארוב והחברה בה הוא עסק מתכוונים לערער על ההחלטה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by