בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ועידת דרבן: ישראל וארה"ב ישלחו משלחות בדרג ביניים  
 
 
חדשות נענע 

בעקבות החלטת ארה"ב תשתתף גם ישראל בועידה; נציבת האו"ם לזכויות האדם, על גל האנטישמיות בועידה המקדימה: אני חשה כיהודיה; מפגינים שבשו כינוס מקדים של ארגונים יהודיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב תשלח משלחת בדרג ביניים לוועידת האו"ם נגד גזענות שתפתח מחר (שישי) בדרבן שבדרום אפריקה.

בראש המשלחת יעמוד תת שר החוץ לארגונים בינלאומיים והיא אמורה לצאת היום מוושינגטון. במידה והמשלחת תצליח לשנות את הצעות ההחלטה שגובשו לקראת הועידה, ישקלו בוושינגטון אם לשלוח משלחת רמת דרג יותר. בשלב זה אין כוונה לשלוח את שר החוץ פאוול.

בעקבות התפנית בעמדת ארה"ב תשתתף גם ישראל בוועידה: ראש הממשלה שרון הורה לשגר לדרבן משלחת נמוכת דרג, שתורכב מפקידי משרד החוץ, וסגן השר מלכיאור לא ייכלל בה.

 

נציבת האו"ם לזכויות אדם: אני חשה כיהודיה

כ- 6000 משלחות מרחבי העולם כבר הגיעו לדרבן וממתינות לפתיחת הועידה. סוכנויות הידיעות מדווחות על אווירה אנטישמית ואנטי-ישראלית חריפה בוועידות המקדימות המתקיימות בימים האחרונים בדרבן, במהלכן מחולקים כרוזים ובהם מוצגים יהודים באופן קריקטורי.

כמו כן מחולקות כרזות ובהם סמל המגן-דוד משולב עם צלב הקרס הנאצי. נציגי ארגונים פרו-פלסטינים לובשים ומחלקים חולצות עם סיסמות המזהות את ישראל עם אפרטהייד, כיבוש והרג אזרחים תמימים.

נציבת האו"ם לענייני זכויות האדם, מרי רובינסון, הביעה מחאה על הפצה של חוברת ובה איורים אנטישמיים מטעם איגוד הפרקליטים הערבים. החוברת הופצה בוועידה מקדימה לוועידת דרבאן.

רובינסון אמרה במפגש סגור כי גם בעלה הוא מאייר קריקטורות אבל כאשר היא רואה את החוברת הגזענית היא חשה את עצמה כיהודיה. נציג מרכז ויזנטל שנכח באירוע שבו דיברה הנציבה אמר ל"קול ישראל" כי היא אמרה את הדברים אף שהיא קתולית ומוצאה מאירלנד.

בתוך כך, מפגינים התומכים בפלסטינים שיבשו היום מסיבת עיתונאים שכינסו יותר מ- 20 ארגונים יהודיים לקראת הועידה. כמה מהמפגינים צעקו "ציונות היא גזענות, ישראל היא אפרטהייד".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by