בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות נזעמות על דברי שר החוץ הפיני כלפי ישראל 

תגובות נזעמות על דברי שר החוץ הפיני כלפי ישראל

 
 
חדשות נענע 

בראיון לשבועון מדיני בפינלנד השווה השר בין היחס הישראלי לפלסטינים לבין התנהגות הנאצים כלפי יהודים בתקופת השואה;
משרד החוץ: ישראל דוחה בשאט נפש כל השוואה שכזו ומביעה צער רב על ההתבטאות החריפה והמקוממת

 
 
 
 
 
 
 
 
 

בירושלים זועמים היום (חמישי) על הדברים שאמר שר החוץ של פינלנד, ובכללם ההשוואה בין היחס הישראלי לפלסטינים לבין התנהגות הנאצים כלפי יהודים בתקופת השואה.
 
הסערה החלה כאשר שר החוץ הפיני, טואומיאויה ארקי, אמר בשבוע שעבר בראיון לשבועון מדיני בפינלנד כי "ישראל זורעת זרעי שנאה בלתי פוסקת".

"אני מזועזע", הוסיף ארקי, "מהמדיניות הישראלית של דיכוי והשפלה ורישוש הפלסטינים. המדיניות הישראלית לא יכולה אלא ליצור שנאה בלתי פוסקת".

ארקי גם הביע תמיהה על כך שדווקא בישראל, מדינה יהודית שבה חיים יהודים שידעו רדיפות קשות והיו קורבנות בשנות השלושים, "תומכים בקיום מדיניות כזו כלפי הפלסטינים".

בתגובה לדברים פרסם משרד החוץ הודעה לפיה "דבריו של שר החוץ הפיני אינם תואמים את הקו המסורתי של פינלנד שלאורך השנים נהגה באיזון ביחסיה במזרח התיכון".

עוד נאמר בהודעה כי "זה מסוכן להשוות את פעילות ישראל לפעילות הנאצים בשנות ה-30 מאחר וזה מחזק את עמדתם של מכחישי השואה וזה נותן יד לאלה שמשווים את הציונות לגזענות".

בעקבות הסערה שחוללו הדברים פרסם ראש ממשלת פינלנד הבהרה לפיה מדיניות פינלנד זהה למדיניות האיחוד האירופי וכי העם הפיני תומך בשלום.

ממשרד החוץ נמסר כי ישראל דוחה בשאט נפש כל השוואה שכזו ומביעה צער רב על התבטאותו החריפה והמקוממת של שר החוץ הפיני.

לדברי שר החוץ פרס, "הדברים מדהימים ומזעזעים לא רק כל ישראלי ויהודי, אלא כל אדם נאור בעולם, ומבוססים על חוסר ידיעה מוחלט".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by