בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט מחמיאה ללינוקס 

מיקרוסופט מחמיאה ללינוקס

 
 
גיא גרימלנד, מערכת ד

מנכ"ל מיקרוסופט כבר כינה את לינוקס "סרטן מתפשט", אבל היום, באופן מפתיע, מודים ברדמונד, כי בתחומים מסויימים, מערכות ההפעלה של לינוקס, זוכות להצלחה; מנהל במיקרוסופט: אנחנו צריכים להיות בקשר טוב יותר עם מתכנתים שעובדים עם המוצרים שלנו

 
 
 
 
 
 
 
 
 

לא להאמין. לראשונה מזה מספר שנים, מודה היום ענקית התוכנה, מיקרוסופט, כי לינוקס היתה, לא אחת, מקור להשראה.
 

ההצלחה של מערכות ההפעלה של לינוקס בשוק המחשבים והשרתים הזולים שינתה לחלוטין את קו המוצרים של מיקרוסופט, הודה מנהל מוצרים מתחרים בחטיבת מערכות הפעלה חלונות, דאג מילר. מיקרוסופט אף למדה שהיא צריכה להיות בקשר טוב יותר עם מתכנתים שעושים שימוש במוצרים של מיקרוסופט, הסביר מילר.
"כל טכנולוגיה מתחרה זה דבר טוב לתעשייה. זה גורם לנו להעריך מחדש את המוצרים שלנו", אמר מילר בראיון בכנס "עולם הלינוקס".

מפעילי אתרים יווכחו, שהגרסאות הבאות של מערכות הפעלה לשרתי אינטרנט יהיו זולות יותר, חשף מילר והוסיף כי לדעתו לינוקס זכתה להצלחה בתחום שרתי ווב (Web Servers), אותם מחשבים המארחים אתרי אינטרנט, ואף יש לה הצלחה באספקת שירותי רשת שונים, כגון, קישור בין כתובות אינטרנט לשרתים.

למרות הסימפטיה לקוד הפתוח של לינוקס, במיקרוסופט ממשיכים בקו הדוגמטי הנוגע לשחרורו של הקוד למערכות ההפעלה לציבור הרחב. לדברי מילר מיקרוסופט אינה מעוניינת שהקוד ישתנה באופן מאסיבי. למרות זאת מציין מילר כי מיקרוסופט תחשוף בפני מספר שותפים עסקיים את הקוד לחלונות CE, המיועד למכשירי כף יד.

בלינוקס לעומת זאת הראיה מעט שונה. לטענתם הקוד אינו נפגע כתוצאה מהפצתו באופן נרחב. בפאנל שנערך לאחרונה אמר מייסד לינוקס, לינוס טורבאלדס, כי לדעתו העובדה שאנשים רבים עובדים על פיתוחו של הקוד גורמת לו להשתפר באופן ניכר, בדומה לאופן בו המוח האנושי מתפתח.

במיקרוסופט טוענים כי מערכות ההפעלה נמכרות לציבור הרחב מאחר ומערכות ההפעלה של לינוקס לא פותרות בעיות שהגולשים נתקלים בהן. יחד עם זאת, בקבוצת המחקר גארטנר מציינים, כי העובדה שמיקרוסופט גובה תשלום עבור מערכות ההפעלה גרמה לכך שיותר אנשים מעדיפים לעבור ללינוקס.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by