בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נזקי הוירוסים: למעלה מ- 10 מיליארד דולר  

נזקי הוירוסים: למעלה מ- 10 מיליארד דולר

 
 
דה-נט

עלותו של הווירוס Code Red בלבד, שהופץ ברשת ביולי-אוגוסט, הסתכמה בכ-2.6 מיליארד דולר; ב- 2000 נזקי הוירוסים הסתכמו ב - 17.1 מיליארד דולר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עלותו של הווירוס Code Red בלבד, שהופץ ברשת ביולי-אוגוסט, הסתכמה בכ-2.6 מיליארד דולר - כך מעריכה חברת המחקר קומפיוטר אקונומיקס מקרלסבאד, קליפורניה.

להערכת החברה, העלות הכוללת של נזקי הווירוסים בעולם מסכמת הינתיים השנה בכ-10.7 מיליארד דולר. מחיר נמוך יחסית ל-2000, שבה הסתכמו הנזקים ב-17.1 מיליארד דולר, ולא רחוק מנזקי 12.1 :`99 מיליארד דולר.
 
"אם לא יתגלו באגים חדשים, נסיים את השנה בנזק כולל של כ-15 מיליארד דולר", העריך סגן נשיא למחקרים בקומפיוטר אקונומיקס, מייקל ארבשלו. "ואולם התפרצות גדולה נוספת, שתתגלה כ`באג מיליארד הדולר`, יכולה לשנות את התמונה". להערכתו, וירוס I Love You, שהופץ במאי 2000, היה הווירוס היקר ביותר בתולדות המחשב. הווירוס הופיע ב-50 גרסאות שונות, פגע ביותר מ-40 מיליון מחשבים, ועד היום גרם לנזקים מצטברים של כ-8.7 מיליארד דולר.

הווירוסים הקשים ביותר של 2001 הם Code Red ו-SirCam, שחדר לכ-2.3 מיליון מחשבים וגרם לנזק של יותר ממיליארד דולר. ואולם הערכות הנזק הן חלקיות בלבד, שכן הן מתייחסות למה שמכונה ניקוי מערכת ואובדן תפוקה. ניקוי מערכת היא פעולת הסרת הווירוס ובדיקת פעולה תקינה של המחשב ושל השרתים באינטרנט שדרכם הופץ. אובדן תפוקה מחושב על פי הזמן שהקדישו משתמשי המערכת, אנשי התמיכה הטכנית ומרכזי התמיכה הטלפוניים של החברות, לטיפול בהסרת הווירוס וניקוי המערכות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by