בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
היטאצ'י מפטרת 14.7 אלף עובדים 

היטאצ'י מפטרת 14.7 אלף עובדים

 
 
דה-נט

היטאצ'י מצטרפת לקבוצות אלקטרוניקה ושבבים אחרות ביפן שהודיעו לאחרונה על פיטורים נרחבים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קבוצת היטאצ`י, המעסיקה הפרטית הגדולה ביפן, הודיעה שלשום על קיצוץ 4% מכוח האדם שלה - 14.7 אלף משרות עד מארס 10.2 - 2002 אלף ביפן ו-4,500 מחוץ לה; בכך היא מצטרפת לקבוצות אלקטרוניקה ושבבים אחרות ביפן שהודיעו בשבועות החולפים על פיטורים נרחבים, בהן טושיבה, פוג`יטסו, קיוסרה ו-NEC, על רקע ירידה חדה בביקוש העולמי.
 
היטאצ`י צופה הפסד של 1.2 מיליארד דולר בשנת הכספים שתסתיים במארס 2002, לעומת תחזית קודמת לרווח של 750 מיליון דולר.

כמו כלכלות גדולות אחרות בעולם, גם יפן חווה האטה, אך נראה כי בניגוד לארה"ב ואירופה, היא שוב שוקעת במיתון. יתר על כן, היא סובלת מסחרור דפלציוני - המחירים לצרכן יורדים כבר יותר משנה ומדכאים את הצריכה המקומית - והבורסה צונחת.

באוגוסט ירד מדד ניקיי באלף נקודות, לרמה הנמוכה ביותר מאז 1984. בה בעת, התחזק הין מול הדולר ב-5.1% - התחזקות המאיימת על אחד המגזרים הצומחים הבודדים בכלכלה, היצוא. מאז תחילת 2001 ירד יצוא המכוניות מדי חודש, וביולי הוא ירד ב-6.3%, לעומת יולי 2000.

"סביבת הפעילות בתעשיית טכנולוגיית המידע מתקדרת, ולעת עתה אנחנו לא רואים התבהרות", אמר שלשום נשיא היטאצ`י, אטסוהיקו שוימה, במסיבת עיתונאים. "המצב כעת די קשה. חשבנו שתהיה התאוששות יותר מוקדמת במכירות שבבים, אבל זה לא קרה".

שוימה הוסיף כי קיצוץ כוח האדם - בעיקר בתוכנית פרישה מקודמת -יניב חיסכון בהוצאות של כמיליארד דולר בשנה. הוא לא שלל קיצוץ נוסף, בהתאם למצב הכלכלה העולמית.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by