בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ניצב רון: ועדת אור היא סטירת לחי למשטרה 
 
 
חדשות נענע 

אחר הצהריים הסתיימה עדותו בת היומיים מול הועדה, במהלכה מתח ביקורת חריפה על השלטון הקודם והודה כי שקל מספר פעמים להתפטר; עוד אמר רון שאינו זוכר אם דיווח למפכ"ל על ירי הצלפים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אחר הצהריים (שלישי) הסתיימה עדותו בת היומיים של ניצב אליק רון מול ועדת אור. רון מתח ביקורת קשה על השלטון הקודם והודה כי הוא מצוי בתסכול עמוק ושקל מספר פעמים להתפטר מתפקידו.

"השלטון הפקיר אותי ואת אנשי בשולי הדרך עליה יצאנו להגן. השר שלמה בן עמי ראה בי מחלה מדבקת שאין לבוא עימה במגע" דברי רון.

עוד אמר רון כי הוא רואה בהקמת הוועדה סטירת לחי למשטרה, אך הוא מקבל ללא סייג את סמכותה.


 
מוקדם יותר הבוקר אמר רון בפני הועדה כי לא זכור לו אם דיווח למפכ``ל המשטרה על ירי הצלפים כנגד המפגינים במהומות אוקטובר 2000 במגזר הערבי.

השופטים מתחו ביקורת על ניצב רון של כך שאינו זוכר האם דיווח למפכ"ל על שימוש בצלפים כנגד מפגינים בפעם הראשונה במדינת ישראל. הם תהו בפני רון אם לא היה ראוי להתייעץ עם המפכ"ל בנושא. הם רמזו כי אולי עשה כן כי זה היה מעשה שעדיף שלא ייעשה. רון אמר בתגובה כי בדבריהם רומזים השוטרים לקונספירציה, ולא הייתה כזו.

בדיונים עלתה האפשרות שאחד מהמפגינים נהרג מפגיעת הצלפים. מבדיקת המחלקה לזיהוי פלילי במשטרה עולה כי הוא לא נפגע מקליע בקוטר 5.56 או בכדורי גומי בהם השתמשו השוטרים בשטח אלא מקליע 7.62 שעל פי עדותו של אליק רון בו השתמשו הצלפים. עד כה דובר על כך שאף אדם לא נהרג מירי צלפים, אלא נפצעו מפגינים מירי מדוייק, שלא לשם פגיעה קטלנית.

 

רון: 'לא דווח לי על ירי שביצע גיא רייף'

רון העיד עוד היום לא דווח לו לגבי ירי חי שבוצע על ידי מפקד משטרת משגב לשעבר, רב פקד גיא רייף.

ניצב רון השיב לשאלה של יו"ר הוועדה, השופט תאודור אור, לגבי ירי חי שבוצע באזור התעשיה תרדיון, בסכנין, שבו נהרגו שני ערבים ישראלים. השופטים תהו כיצד יתכן שאליק רון אומר שלא ידע עד 5 באוקטובר על כך שמפקד משטרת משגב, גיא רייף, ירה אש חיה, אף שרייף עצמו קרא בקשר שנגמרה לו התחמושת.

ניצב אליק רון השיב: "אולי אני מתבלבל, אבל עם כל האשמות שמטילים על גיא רייף, עוד מעט יגידו שהוא רצח את ארלוזורוב". ניצב אליק רון הודה כי לא תמיד קיבל דיווחים נכונים בזמן אמת.

עוד אמר רון כי "אם היתה בעיה במינויו של גיא רייף כמפקד תחנת משטרת משגב לא הייתי ממנה אותו".
 
 

רון בעדותו אמש: נתתי פקודה לירות באום אל-פאחם

בעדותו אמש אמר ניצב רון כי ידע על הירי באום אל-פאחם, מכיוון שהוא עצמו נתן את הפקודה לירות. עם זאת, אמר כי לא ידוע לו על מקרים נוספים של ירי במהלך היומיים הראשונים של המהומות.

בנוסף אמר רון כי ההוראות להפסיק את האש עברו לשטח רק ביום שלמחרת. "בישיבה שערך ראש הממשלה ביום השני למהומות הוחלט להפסיק את הירי. ההוראות הללו עברו לשוטרים בשטח רק ביום השלישי".

בהמשך עדותו הודה ניצב רון כי למשטרה לא היה מידע מוקדם על עיתוי פריצת מאורעות אוקטובר, או על עוצמתם הצפויה. "אינני יודע אם מישהו ידע את עצמת האירועים. אינני יודע אם המסיתים הבינו את העוצמות שהתפרצו החוצה" אמר רון.

ניצב רון ציין כי מאז שהופסק המעקב הבטחוני אחרי המגזר הערבי, השנות ה,60- ירדה כמות המידע על ההסתה במגזר הערבי.

שתי הפגנות התנהלו אתמול מחוץ לאולם בית המשפט: הפגנה של ערביי ישראל וקרובי ההרוגים, והפגנת תומכיו של אליק רון. המפגינים הערבים הניפו שלטים שבהם נכתב "אליק רון רוצח".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by