בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הסטארט-אפ גיזמוז על סף סגירה 

הסטארט-אפ גיזמוז על סף סגירה

 
 
דה-נט

על פי הערכות תיסגר החברה בחודש הקרוב ותפטר את 20 עובדיה האחרונים; הוקמה ע"י מייסדי מיראבליס ובין משקיעיה נמנת AOL

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת הסטארט-אפ הישראלית גיזמוז, שהוקמה על ידי מייסדי חברת מיריאביליס (ICQ), ושעם משקיעיה נמנים AOL, פוג`יסטו, בנק צ`ייס מנהטן, 1800flowers.com והקרנות פיטנגו (פולריס), סטאר וגיזה, נקלעה לקשיים, ועל פי הערכות תיסגר בחודש הקרוב ותפטר את 20 העובדים האחרונים המועסקים על ידיה.
 
לדברי עובדים בחברה, הם קיבלו באחרונה מכתבים המודיעים להם על סגירת החברה במהלך החודש ועל פיטוריהם. מקורב לחברה אישר את הפרטים. לדבריו, סגירת החברה תיעשה באופן מסודר. מקורבים לחברה אמרו כי נבדקת גם האפשרות של מכירתה. לא ניתן היה לקבל את תגובת החברה לידיעה.

עד היום גייסה גיזמוז כ-25 מיליון דולר בארבעה סבבי גיוס. הגיוס המוסדי האחרון שהחברה ערכה היה במארס 2000, בהיקף של 14 מיליון דולר לפי שווי חברה של 40 מיליון דולר.

בספטמבר 2000 גיזמוז מינתה לתפקיד יו"ר את מי שהיה המנכ"ל של חברת המחשבים אפל והמנכ"ל של חברת פפסי, ג`ון סקאלי. סקאלי ושני אחיו, דיוויד וארתור, מחזיקים במניות גיזמוז באמצעות קרן האחים סקאלי שבבעלותם.

גיזמוז הוקמה ב-96`, בין היתר על ידי אייל גבר, יוסי עמוסי ואריק ורדי, ונקראה בתחילה זאפא. כמה חודשים לאחר הקמתה עזב אותה ורדי והקים את חברת מריאביליס, שפיתחה את תוכנת ה-ICQ ושנמכרה מאוחר יותר ל-AOL. בשיאה, העסיקה גיזמוז 65 עובדים, רובם פעלו ממרכז הפיתוח שבתל אביב. כ-40 מהעובדים פוטרו בגלי הפיטורים שבוצעו מאז תחילת השנה.

גיזמוז פיתחה טכנולוגיה המאפשרת "לארוז" תכני מולטימדיה בחבילה אחת הנקראת גיזמו, והניתנת למשלוח ככרטיס ברכה באמצעות האינטרנט. את חבילת הגיזמו מכינים בעלי אתרים עימם גיזמוז חתמה על הסכמי שיתוף פעולה, ובהם וורנר ברדרס, סאצי` אנד סאצ`י ו-1800flowers.com.

בעלי האתרים אורזים תכני אודיו, וידאו וטקסט ביחידה אחת, וכך גולשים יכולים להוריד את חבילת התוכן מהאינטרנט בשניות ספורות. הטכנולוגיה של גיזמוז איפשרה לגולשים לצפות בתוכן מסוים מתוך חבילת התוכן (הגיזמו) באמצעות האינטרנט, ולהוריד מתוכה את התוכן שבו הם מעוניינים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by