בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סולאנה: השגתי התקדמות לקראת פגישה בין פרס לערפאת 

סולאנה: השגתי התקדמות לקראת פגישה בין פרס לערפאת

 
 
חדשות נענע 

שליח האיחוד האירופי אומר כי הוא מקווה לקבל תשובה חיובית עד יום ראשון; פרס וערפאת ייפגשו בשבוע הבא באזור; מערכת הביטחון: הפגישה בעייתית ומהווה "פרס לאלימות"; פוטין שולח שליח למזה"ת

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הממונה על מדיניות החוץ של האיחוד האירופי, חאווייר סולאנה, אומר הערב (רביעי) כי הצליח להגיע להתקדמות של ממש לקראת פגישה בין שר החוץ, שמעון פרס, ליושב הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת.
 
בשובו מסיור באזור אמר סולאנה כי הוא מקווה לקבל תשובה חיובית בעניין עד יום ראשון. עם זאת הזהירו אנשיו של סולאנה כי אם תהיה התקפה של אחד הצדדים על האחר בימים הקרובים, יסוכלו המאמצים הדיפלומטיים ולא תתקיים פגישה בין השניים.

יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, שוחח הלילה בטלפון עם שר החוץ האמריקני, קולין פאוול. השניים שוחחו על המצב בשטחים וסיכמו להמשיך בדיאלוג.
 

הפלסטינים: פרס וערפאת ייפגשו בשבוע הבא

גורמים פלסטיניים טוענים כי ערפעת ופרס ייפגשו בתחילת השבוע הבא, כך דווח הבוקר (רביעי) בקול ישראל. הפלסטינים צייינו כי קרוב לוודאי שהפגישה תהיה באזור.

במערכת הביטחון חוששים כי לוח הזמנים הצפוף של הדרג המדיני, בין שובו של ראש הממשלה אריאל שרון מרוסיה לבין מועדו האפשרי של המפגש הראשון בסדרת פרס-ערפאת, לא יותיר פנאי רב להכנה המדוקדקת הדרושה.

לדעת הצמרת הביטחונית, יש בעצם הנכונות הישראלית להיפגש עם ערפאת "פרס לאלימות". לדעת בכירי מערכת הביטחון, פגישה עם ערפאת היתה בעייתית גם אילו הסתיימה בהוראה חד-משמעית שלו לארגונים הפלשתיניים להפסיק את האש, אך מאחר שהסיכוי לכך אפסי, גלום במפגשים רק נזק לישראל.
 
 

פוטין שולח את שליחו למזה"ת לתווך בין ישראל לפלסטינים


נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, החליט לשגר את שליחו למזה"ת לאחר שיחות עם שרון, עראפת ומובארק.

שר החוץ של רוסיה איבנוב הודיע במוסקבה כי לבקשת ישראל והפלסטינים, החליט הנשיא פוטין לשגר בדחיפות לאזורנו את שליחו למזרח התיכון, אנדרי ודובין. איבנוב הוסיף כי הנשיא פוטין שוחח היום בטלפון עם יאסר ערפאת ועם הנשיא מובארק ודן עימם בדרכים להפסיק את האלימות באזורנו. ראש הממשלה שרון סיים היום את שיחותיו במוסקבה, ומחרתיים יבוא לשם סגנו של עראפת, אבו מאזן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by