בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פרו: פוג'ימורי מואשם ברצח  
 
 
חדשות נענע 

התובע הכללי בפרו החליט אמש להגיש כתב אישום באשמת רצח נגד הנשיא המודח; ממשלת יפאן מסרבת להסגירו בטענה שזכאי לאזרחות יפאנית והסגרתו מנוגדת לחוק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
התובע הכללי בפרו הגיש אמש (חמישי) כתב אישום באשמת רצח נגד הנשיא המודח, אלברטו פוג`ימורי, השוהה כעת היפאן.

בכתב האישום נטען כי פוג`ימורי לקח חלק בתכנון ואישור שני מקרים של רצח המוני בפרו בתחילת שנות התשעים, אשר בוצעו על ידי "קבוצת קולינה".
 
בשנת 1991 התנקשו חברי הקבוצה בחייהם של חמישה עשר בני אדם בבית דירות בבירה לימה. בשנת 1992 הורשעו חלק מחברי הקבוצה בחטיפתם ורציחתם של פרופסור ומספר סטודנטים באוניברסיטת "לה-קנטוטה".

התובע מאשים את פוג`ימורי גם ברצח סוכן המודיעין הפרואני, מריאלה ברטו, שגופתו נמצאה לפני ארבע שנים.

לפני עשרה ימים הסיר הקונגרס הפרואני את חסינותו החוקתית של פוג`ימורי, שנמלט לאחר הדחתו בחודש נובמבר האחרון ליפאן, שם הוא מסתתר בחסות האזרחות היפנית של הוריו. פוג`ימורי הודח מהשלטון לאחר עשר שנים, בעקבות חשיפת מקרי השחיתות הרבים בהם היה מעורב.

ממשלת יפאן הודיעה לאחרונה כי פוג`ימורי זכאי לקבל אזרחות יפאנית, ולפי החוק היפאני לא ניתן להסגיר אזרחים יפאניים למדינות אחרות על-מנת שיעמדו לדין על פשעים שביצעו באותן מדינות.

משרד המשפטים בפרו מקווה כי כתב האישום החדש הכולל סעיפים באשמת רצח ופגיעה בזכויות אדם ישכנע את הממשלה היפאנית להסגיר את פוג`ימורי לפרו או לבית הדין הבינלאומי בהאג, או להעמידו לדין ביפאן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by