בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הליגה הערבית: בית דין לפשעי מלחמה ישראלים 

הליגה הערבית: בית דין לפשעי מלחמה ישראלים

 
 
חדשות נענע 

השרים קראו לקהיליה הבינלאומית בתום דיונים שקיימו בקהיר להתערב בעימות ולכפות על ישראל כוח משקיפים; ביום רביעי צפוי ערפאת להגיע לדמשק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שרי החוץ של הליגה הערבית נעלו אחה"צ (שני) את כינוסם בן היומיים בקהיר בקריאה להתערבות בינלאומית בעימות בין בשטחים, אך בלא כל החלטה אופרטיבית לניתוק יחסים או צעדים נגד ישראל - כך דווחה סוכנות הידעות רויטרס.

השרים קראו כצפוי לשיגור כוח משקיפים, אך גם הפנו קריאה למועצת הביטחון להקמת בית דיון מיוחד לפושעי מלחמה ישראלים, כלשונם. כן קראו השרים לכנס דיון מיוחד בו תדון מדיניות `הטבח` הישראלית. 
שרי החוץ הערביים אף ניסו בימים האחרונים להביא לפגישה בין נשיא ארה"ב ליו"ר הרשות - יוזמה שככל הנראה לא תצא לפועל בעיקבות גל הטרור האחרון.

בין היוזמות הערביות שהועלו, הציעה ירדן כי פגישת בוש-ערפאת תערך בלווית משלחת של שרי חוץ ממדינות ערב שיעלו בפני הנשיא בוש את טענותיהם כנגד ישראל.

הממשל האמריקני דחה כאמור את ההצעות, אך גורמים בממשל העלו את הרעיון לפגישת פיסגה משלושת: שרון-ערפאת-בוש.

חבר הקבינט הפלסטיני, סאיאב עאריקת מסר היום כי אכן ישנם מאמצים לרקום גם מפגש בין ערפאת לבוש, אך עיקר המאמץ הוא בהכנת המפגש בין ערפאת לפרס.

 

ערפאת ייצא השבוע לדמשק

בתוך כך, ערפאת צפוי להגיע ביום רביעי לביקור מדיני בסוריה ולהוועד עם ראשי הממשל בדמשק, ביניהם ככל הנראה גם הנשיא אסד.

גורמים פלסטינים אף החלו ביממה האחרונה להכין את דעת הקהל הסורית לאווירה אוהדת כלפי ערפאת וטענות הפלסטינים בעימות עם ישראל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by