בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אינטל תפתח מוצרים לגישה אלחוטית מהירה לאינטרנט בבנייני משרדים 

אינטל תפתח מוצרים לגישה אלחוטית מהירה לאינטרנט בבנייני משרדים

 
 
יובל דרור

תשיק בעוד כחודשיים מוצרי תקשורת אלחוטיים שיאפשרו לבעלי מחשבים שולחניים וניידים להתחבר לאינטרנט באופן אלחוטי ובמהירות גדולה פי חמישה מהמקובל כיום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פיתוח המוצרים בוצע בחטיבת המחקר והפיתוח של אינטל בחיפה, האחראית על אסטרטגיית המוצרים הניידים של אינטל העולמית. דובר אינטל ישראל סירב לאשר את הידיעה.
 

חיבור אלחוטי מאפשר לבעלי מחשבים להתחבר לרשת בלא צורך בחיבור קווי. חיבורים אלה נעשו פופולריים באחרונה בבנייני משרדים שבהם מסתובבים העובדים בין החדרים עם מחשבים ניידים. גם בתי מלון יוקרתיים ושדות תעופה, דוגמת שדה התעופה הבינלאומי בסן פרנסיסקו, מאפשרים לבעלי מחשבים ניידים הממתינים בלובי ומצוידים בכרטיס תקשורת מתאים להתחבר לרשת ללא צורך בכבלים.

המוצרים החדשים של אינטל מבוססים על התקן האלחוטי 802.11a, המחליף את תקן 802.11b - התקן המקובל כיום בתקשורת אלחוטית מקומית. מנהלים בכירים באינטל טענו כי התקן החדש מאפשר להגיע לקצב התקשרות של 54 מגה-ביט בשנייה, וכך לחבר מספר גדול של מחשבים לרשת ובמהירות גבוהה יותר מהמקובל כיום - כך דווח באתר News.com. תקן זה מאפשר להתחבר לרשת ממרחק של עד 90 מטר מנקודת התקשורת הקרובה ולגלוש במהירות של 12-2 מגה-ביט בשנייה.

אינטל מתכננת למכור שלושה מוצרים אלחוטיים: כרטיסי תקשורת למחשבים שולחניים וניידים ב-79 דולר לכרטיס, ומשדר-מקלט בתוך הבניין, המחבר את המחשבים אל הרשת, ב-499 דולר. החברה מייעדת מוצרים אלה לחברות קטנות ובינוניות ולצרכנים פרטיים.

משפחת המוצרים החדשה תתחרה במערכות דומות של 3Com וסיסקו. חברת המחקר Cahners In-Stat טוענת כי ההכנסות משוק זה עתידות לגדול מ-1.2 מיליארד דולר ב-2000 לכ-4 מיליארד דולר ב-2003. אף שתקן 802.11a עתיד להיות הפופולרי בשוק זה גם בשנים הקרובות, אנליסטים צופים כי יצרניות הציוד יפתחו מערכות שיתמכו בשני התקנים, מכיוון שאינם תואמים זה לזה. גם מכשיר הגישה לרשת של אינטל יתמוך בשני התקנים.

מנהל מרכז הפיתוח של אינטל בחיפה, מולי עדן, אמר השבוע ל"הארץ" כי אחת הסוגיות המרכזיות בחיבוריות אלחוטית היא האבטחה, לאחר שהאקרים גילו דרכים ליירט תקשורת אלחוטית. התקן החדש, טוענת אינטל, משלב תקני אבטחה מתקדמים שאינם כלולים בתקן הנוכחי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by