בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המפקח על הבנקים מאשר שליחת מידע ללקוחות במייל במקום מכתב רגיל 

המפקח על הבנקים מאשר שליחת מידע ללקוחות במייל במקום מכתב רגיל

 
 
עמית שרב יט

המפקח על הבנקים, יצחק טל, אישר לבנקים לשלוח ללקוחותיהם דואר אלקטרוני במקום מכתבים, ובלבד שיתקבל אישור מהלקוח שקיבל את הדואר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בנק ישראל אישר לבנקים שימוש בדואר אלקטרוני כתחליף למכתבים לפני כמה חודשים, בהתאם לתנאים מסוימים. עד כה רק הבנק הבינלאומי פיתח מערכת המאפשרת קבלת מסרים בדואר אלקטרוני, שיחליפו את המכתבים שהבנק מחויב לשלוח על פי הוראות בנק ישראל.
 


מדובר בשירות ללקוחות המנויים על שירות האינטרנט, היכולים לקבל תא דואר באתר הבנק ולמשוך משם מכתבים שהבנק שולח. במידה שהלקוח אישר כי ראה את המכתב, הבנק אינו מחויב לשלוח לו אותו בדואר. ללקוח יש אפשרות להדפיס או לשמור את המסר.

מבדיקה בקרב הבנקים הגדולים התברר כי בנק הפועלים, בנק המזרחי ובנק דיסקונט מפתחים מערכת דומה, שאותה ישיקו בחודשים הקרובים. לאומי מאפשר ללקוחותיו לקבל מכתבים בדואר אלקטרוני, אך לא כתחליף למכתבים אותם שולח הבנק.

הוראות בנק ישראל מחייבות את הבנקים לשלוח לבית הלקוח מידע שלעיתים ללקוח אין בו צורך. בנוסף, לקוחות רבים מתעדכנים בנעשה בחשבון הבנק שלהם באמצעות הערוצים הישירים של הבנקים - מכשירי עד-כאן, בנקאות טלפונית, אינטרנט ועוד. כך למשל, מחויבים הבנקים לשלוח דף חשבון המפרט את כל פעולותיהם הבנקאיות אחת לחצי שנה או אחת ל-40 פעולות. כמו כן נשלחים ללקוחות פירוטי פעולות הפקדה או פיקדון יתרות ניירות ערך ועוד. מדובר במיליוני מכתבים בשנה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by