בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בוש: שלא תהיה טעות, נצוד את האחראים 
 
 
חדשות נענע 

בנאום שנשא הלילה מהבית הלבן, הבטיח נשיא ארה"ב להעמיד לדין את האחראים להתקפת הטרור, וכן את מי שמספק להם מחסה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא ארה"ב, ג`ורג` וו. בוש, שב הלילה (רביעי) לבית הלבן. בשעה 3:30 לפנות בוקר (שעון ישראל) הוא התישב בחדר הסגלגל, ונשא נאום לאומה האמריקנית. בנאומו הבהיר בוש כי ארה"ב נחושה בדעתה לאתר את האחראים לפיגועי הטרור ולהביאם לדין, וכי ארה"ב לא תבחין בין הטרוריסטים לבין מי שמעניק להם מחסה.

מוקדם יותר דיבר בוש מבסיס חיל האוויר האמריקני בלואיזיאנה: "`פחדנים חסרי פנים` ביצעו היום התקפות טרור בניו יורק ובוושינגטון", אמר בוש והבטיח: "שלא תהיה טעות. ארה"ב תצוד ותעניש את האחראים".
 

נאומו המלא של בוש

"היום אזרחינו, אורח חיינו וחירותנו נפגעו בהתקפות טרור רצחניות. הקורבנות היו במטוסים ובמשרדים - מזכירות, עובדי מדינה, אבות ואמהות. אלפי חיים הופסקו על ידי רשע.

תמונות המטוסים שפוגעים בבניינים, אש בוערת וההתמוטטות, ממלאות אותנו בעצב איום ובכעס. ההרג ההמוני נועד להפחיד את עמנו ולזרוע כאוס. אך הם נכשלו. ארצנו חזקה. העם הגדול הזה מוכן להגן על האומה הגדולה הזו. טרור יכול לפגוע ביסודות של בניינים גדולים, אך לא ביסודות של אמריקה.

אמריקה הותקפה משום שהיא המשואה הבוהקת ביותר של חירות, ואיש לא יוכל למנוע מהאור הזה להמשיך להאיר. היום האומה שלנו ראתה רשעות, את הרע ביותר שבטבע האנושי והגבנו במיטב שבאמריקה - עם הדאגה של זרים ושכנים שהגיעו לתרום דם ולעזור לכל מי שיכלו.

מייד לאחר ההתקפה הראשונה ישמתי את תוכנית החירום שלנו. צוותי החירום עובדים בניו יורק ובוושינגטון לעזור במאמצי ההצלה ולסייע לאלו שנפצעו, להגן על אזרחים בבית וברחבי העולם.

ממשלתנו ממשיכה לתפקד ללא הפרעה. משרדי ממשלה שנסגרו, נפתחו הלילה לאנשים חיוניים וייפתחו שוב מחר. המוסדות הכלכליים שלנו נותרו איתנים והכלכלה האמריקנית תפתח לעסקים גם כן.

הוריתי לקהילת המודיעין ולאחראים על אכיפת החוק למצוא את האחראים למעשים הללו ולהעמידם לדין. לא נבצע אבחנה בין הטרוריסטים שביצעו את המעשים הללו, לבין מי שמעניק להם מחסה. אני מעריך את חברי הקונגרס שהצטרפו אלי בגינוי המעשים האלו ואני מודה בשם העם האמריקאי למנהיגים בעולם שהתקשרו להביע את תנחומיהם ולהציע עזרה.

אמריקה, בעלי בריתה וידידיה חברו עם כל אלו הרוצים שלום וביטחון בעולם והם נחושים להילחם בטרור. הלילה אני מבקש את תפילתכם לכל האבלים, למען הילדים שכל עולמם חרב עליהם, לכל מי שתחושת הביטחון שלהם מאוימת.

אמריקה עמדה בפני כל אויב בעבר וגם הפעם נעשה כך. איש מאתנו לעולם לא ישכח את היום הזה. יחד עם זאת אנו ממשיכים להגן על החירות, ועל כל הטוב והצודק בעולם. אלוהים, ברך את אמריקה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by