בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אפגניסטאן: נתקיף כל מדינה שתסייע לארה"ב 
 
 
חדשות נענע 

דובר משרד החוץ האפגני: "כל מדינה שתאפשר להשתמש באדמתה או במתחם האווירי שלה לצורך פגיעה באפגניסטאן תישא באחריות לתוצאות"; מנהיג הטאליבן קורא למוסלמים בכל העולם להתכונן למלחמת קודש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דובר משרד החוץ האפגני הודיע הבוקר (שבת), כי אפגניסטן שומרת לעצמה את הזכות להתקיף כל מדינה שכנה שתסייע לארצות הברית לפגוע באפגניסטאן.

הדובר הזהיר כי כל מדינה שתאפשר להשתמש באדמתה או במיתחם האווירי שלה לצורך פגיעה באפגניסטן, "תהיה חשופה להתקפת תגובה אפשרית, ותישא באחריות לתוצאות" דברי הדובר.

בתוך כך, קורא הבוקר מנהיג תנועת הטאליבן למוסלמים בכל העולם להתכונן למלחמת קודש, ג`יהאד, להגנה על אמונתם.

בנאום שנשא ברדיו הלאומי אמר מנהיג הטאליבן שהאימפריה המערבית מבקשת לתקוף את המדינה בשל היותה איסלאמית, ולא בשל הקשר שיש לה לטרוריסט אוסאמה בין לאדן.

אתמול הזהירו כוחות הטאליבן השולטים באפגינסטן כי אם ארצות הברית תתקוף את מדינתם - הם לא ישכחו לנקום.

האזהרה באה בעקבות התגברות הקריאות מצד הממשל בארצות הברית, שמציגות את עוסמה בן לאדן כאחראי העיקרי למתקפת הטרור ביום שלישי, בניו-יורק ובוושינגטון.


 

הטאליבן: בין לאדן אינו אשם

מנהיג ארגון הטאליבן באפגניסטאן, מולה מוחמד עומר, אמר אתמול כי ארה``ב חיפשה תירוץ על מנת לתקוף את אפגניסטן, בשל העובדה שאוסמה בן לאדן מסתתר במדינה זו. ``אני קורא לכם להיות סבלניים ולעמוד באומץ ובכבוד עצמי נגד כל תקיפה אמריקנית``, אמר עומר בהודעה ששודרה ברדיו אפגניסטאן.

שלטון הטאליבן באפגניסטאן כינס אתמול מסיבת עיתונאים בה שב והכחיש את מעורבותו של אוסאמה בין לאדן במתקפת הטרור בארה"ב.

לטענת הטאליבן לבין-לאדן אין את האמצעים לתכנן מבצע כזה. בנוסף הכחיש הטאליבן את מעורבותם של טייסים אפגאניים במתקפה.

"מתקפה של ארה"ב על אפגניסטאן ללא הוכחה חותכת למערבותו של בין-לאדן היא מעשה טרור" אמר הטאליבן. הטאליבן שב והזכיר כי יסגיר את בין-לאדן אם יהיו הוכחות חותכות למעורבותו.

בכיר הטאליבן מסר אתמול לעיתונאים מערביים כי בין-לאדן נמצא במצב הדומה למעצר בית והינו מבודד לגמרי באפגאניסטן. לטענתו נלקחו מבין-לאדן כל אמצעי התקשורת שלו ובהם הטלפון הלווייני והסלולרי, הפקס והאינטרנט, וכן אין לו אפשרות לקבל מבקרים. הטאליבן טוען כי הוא עוקב אחר כל תנועותיו של בין-לאדן ולכן אין סיכוי שהוא מעורב במתקפת הטרור.

עם זאת, ארה"ב איתנה בדעתה כי החשוד העיקרי במתקפת הטרור שפקדה אותה ביום שלישי הוא בין-לאדן. שר החוץ האמריקני, קולין פאוול, אמר כי ארצות הברית לא תסתפק בבן-לאדן, ותפעל למגר את הטרור בכל העולם.
 
עוד נודע הבוקר כי חברות יפניות רבות החליטו לפנות את עובדיהן המוצבים בפקיסטן, אפגניסטאן, ישראל ומדינות נוספות במזרח התיכון.

כלי תקשורת יפנים דיווחו הבוקר כי החברות החליטו על פינוי עובדיהם מחשש מפני התגובה האמריקנית הצפוייה.
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by