בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לא רק מנהטן שינתה פניה, גם אתרי האינטרנט 

לא רק מנהטן שינתה פניה, גם אתרי האינטרנט

 
 
רחל כרמלי


ביום שאחרי פיגועי הטרור, השתנו גם אתרי האינטרנט הרלבנטיים; אתר מגדלי התאומים ייהפך לאתר זיכרון; אתר אמריקן איירליינס מפרסם את כל הנתונים על הטיסות, וגם הסי.אן.אן נערך מחדש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אתר הבית של מגדלי התאומים בניו יורק, מרכז הסחר העולמי הבלתי מעורער ואחד מסמלי אמריקה המובהקים, הפך בבוקר שלאחר פיגועי הטרור ההמוניים שפקדו את העיר, ללא יותר מעמוד זיכרון וירטואלי.
 
משיטוט באינטרנט מתברר שהאתר הזה הוא רק אחד מבין רבים אחרים, ידועים וחשובים לא פחות, שחזותם ותכניהם המקוריים פינו מקומם לטובת הודעות חירום, מודעות אבל וקריאות לסיוע רפואי והומניטרי מהציבור בעולם הרחב. במידה מסויימת ניתן לומר כי כשם שפני ההיסטוריה שונו בהתנגשות של כמה מטוסים, כך גם פני הרשת.לצד האתרים החדשותיים והרשמיים, שנרתמו לסיקורי ענק מעודכנים ולפרסום הודעות חירום, ניתן למצוא אתרים "שכונתיים", המסגירים את סערת הרגשות שפוקדת את הציבור באשר הוא.

באתר הבית הרשמי של מגדלי התאומים, אין זכר לתוכן המוכר של האתר, שאת מקומו תופסת הודעת אבל לקונית, המודיעה על הכוונה לשמר את הדומיין של האתר ולהפוך אותו לאתר זיכרון.

באתר האמריקן איירליינס, האינפורמציה הבסיסית אודות שירותי חברת התעופה הידועה נדחקה לשוליים, ובמקומה משתלטות על עמוד הפתיחה של האתר הודעות חירום, נתונים על אודות המטוסים שהיו מעורבים בפיגועים, קריאות לאותות חיים מניצולי האסון והבטחה למאמצים מוגברים מטעם החברה לעזור למשפחות הנוסעים הנעדרים בכל דרך אפשרית.

ארגון הצלב האדום הגיב כמתבקש וכצפוי. את הכתבות השגרתיות העוסקות בפעילויות הארגון, מחליף סיקור מקיף של ארועי התופת שפקדו את ניו יורק, כולל דיווחים על יוזמות רלבנטיות של הצלב האדום כלפי הנפגעים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by