בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הפנטגון: התגובה האמריקאית קרובה 
 
 
חדשות נענע 

בפנטגון מעריכים כי ארה"ב תתקוף מחנות של בין-לאדן באפגניסטאן ומטרות בלוב ועיראק; בוש: קבוצת ברברים הכריזה עלינו מלחמה, ואנחנו נוציא אותם מהחורים שלהם; 50 אלף חיילי מילואים גויסו; בית הנבחרים אישר לנשיא הגיב בכל הכח שידרש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בפנטגון מעריכים הבוקר (ראשון), שארה"ב תתקוף בקרוב מחנות אימונים של הטרוריסט אוסמה בן לאדן באפגניסטן, ומטרות בלוב ובעירק, בתגובה למתקפת הטרור בשבוע שעבר.

בסוף-השבוע החל הפנטגון בגיוס 50 אלף חיילי מילואים והקונגרס אישר תקציב מיוחד של 40 מיליארד דולר למימון הפעולה הצבאית הגדולה.

 
פקיסטן סגרה את גבולותיה עם אפגניסטן והודיעה שתאפשר לארצות-הברית להשתמש במרחב האווירי שלה.

"קבוצת ברברים הכריזה עלינו מלחמה, ואנחנו נוציא אותם מהחורים שלהם", הכריז הלילה נשיא ארה"ב, ג`ורג` בוש, "המסר שלי לכל לובשי המדים הוא: תתכוננו. ארצות הברית תעשה את כל הדרוש כדי לנצח במלחמה הזו".

במסיבת העיתונאים, שהתקיימה אמש בקמפ דייויד, קרא בוש "לכל אמריקני הלובש מדים" להיות מוכן לפעולה.מוקדם יותר אישר בוש כי הטרוריסט הבינלאומי אוסאמה בן לאדן הוא החשוד העיקרי בתכנון הפיגועים. "בן לאדן לא יוכל להסתתר מאיתנו" אמר.

בתוך כך, אישר אמש בית הנבחרים האמריקני החלטה המאפשרת לנשיא בוש להשתמש בכל הכוח הדרוש כדי להגיב על מתקפת פיגועי הטרור.

הההחלטה נותנת לנשיא בוש אור ירוק לפעול בכוח נגד אישים בודדים ונגד מדינות שתכננו, אישרו ועזרו לבצע את הפיגועים.

 

המלחמה הראשונה של המאה ה- 21

מזכיר ההגנה האמריקני, דונלד ראמספלד, הורה אמש על גיוסם המיידי של חמישים אלף חיילי מילואים, מרביתם טייסים, אנשי צוות אוויר ואנשי היחידות המיוחדות.

ארה"ב החלה להערך למתקפה צבאית. מוקד תשומת הלב מופנה לעבר פקיסטאן, שהבטיחה לארה"ב לסייע לה במידה ותחליט לתקוף באפגניסטן ונראה כי ההיערכות לקראת פעולות כאלו נמצאת העיצומה.

אמש אמרו גורמים דיפלומטיים וצבאיים בפאקיסטאן כי מדינתם נענתה בחיוב לכל דרישותיה של ארה"ב, ובהן להצבת כוח בינלאומי בשטחה.

ארה"ב פנתה למדינות ערב נוספות על מנת לשתפן בקואליציה המתגבשת נגד הטרור. אפגניסטאן, מצידה, איימה כי תתקיף כל מדינה שתסייע לארה"ב.

שלשום, בעצרת הזיכרון שנערכה לזכר קורבנות מתקפת הטרור בניו-יורק, אמר הנשיא בוש כי "האמריקנים חשים אחריות כלפי ההיסטוריה להשיב מלחמה ולמחוק את הטרור מהעולם".

"דרך מסך הדמעות אני רואה הזדמנות ללחום את המלחמה הראשונה של המאה ה- 21, המלחמה בטרור" אמר הנשיא בוש.

שלשום אישר הקונגרס האמריקני לבית הלבן, תקציב חירום של 40 מיליארד דולר למימון מתקפה נגד הטרור ושיקום ההריסות בארה"ב.

 
 

"העולם מתאחד נגד הטרור"

"העולם מתאחד נגד הטרור, ונשיא ארצות הברית רוצה לנצל את ההזדמנות הזו כדי לפעול והגן על דורות העתיד", אמר שלשום דובר מחלקת המדינה האמריקנית, פיליפ ריקר. "מי שבוחר להיות האויב של ארצות הברית" הוסיף ריקר "מוטב שיבין את ההשלכות".

בשורת שיחות שקיים שלשום עם מנהיגים ברחבי העולם, הבהיר נשיא ארצות הברית, ג`ורג` בוש, כי בכוונתו להלחם בטרור העולמי, וביקש את שיתוף הפעולה של המנהיגים.

 

רוצים לדבר על זה?

מלחמה כוללת בטרור הבינלאומי, או בן-לאדן וזהו? היכנסו עכשיו לפורום טרור בארה"ב בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by