בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מספר הנעדרים במגדלי התאומים עלה ל- 5,422 
 
 
חדשות נענע 

עיריית ניו-יורק: הסיכוי למצוא ניצולים נוספים הוא אפסי;כ- 200גופות חולצו עד כה בניו יורק ו- 135 מתוכן כבר זוהו; בפנטגון חולצו כ- 60 גופות ומספר ההרוגים נאמד בכמאתיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מספר הנעדרים מהפיגועים במגדלי התאומים עלה הלילה (שני) ל-5,422. בעיריית ניו-יורק מעריכים כי הסיכוי למצוא ניצולים נוספים הוא אפסי.

כ-200 גופות חולצו עד כה מבין ההריסות אולם רק 135 מהן זוהו. במתחם הפנטגון ההערכות הן כי מניין ההרוגים יסכם בכמאתיים. עד כה לא חולץ שם אף ניצול ונמצאו כ- 60 גופות.
 
קרובי משפחותיהם של הנעדרים נתבקשו להביא מברשות שיניים ומברשות שיער. זאת על-מנת להקל במלאכת זיהוי הגופות.

גם גורלם של עשרות הישראלים שככל הנראה שהו באיזור מתחם מרכז הסחר העולמי עדיין לא ברור. ככל הנראה ארבעה ישראלים ניספו בגל הטרור. משרד החוץ הישראלי מוסר הערב כי 90 אנשים מוגדרים עדיין נעדרים. עד כה ידוע על שני ישראלים שנהרגו בוודאות. 25 ישראלים נפצעו.
 

ראש עירית ניו יורק ג'וליאני: החיים נמשכים

בינתיים, מנסה האומה האמריקנית לחזור לשיגרה.

בניו יורק, אמר אמש ראש העיר, רודי ג`וליאני, כי "החיים נמשכים" כדבריו. ופנה בקריאה נרגשת לתושבי העיר ניו יורק ותושבי ארה"ב בכלל, לחזור לשגרה.

הרכבות התחתיות לעבור באזור הפיננסי של ניו-יורק. היום יחל המסחר בוול סטריט, לאחר שהופסק במשך שישה ימים. זו ההפסקה הארוכה ביותר במסחר בבורסה האמריקנית מאז מלחמת העולם הראשונה.

בוושינגטון בוטל מצב החירום עליו הוכרז ביום שלישי שעבר. ראש העירייה הודיע כי תישמר רמת כוננות גבוהה למשך עשרת הימים הקרובים, אך עם זאת, "העיר חייבת לחזור למצב של נורמליות".

המרחב האווירי של ארה"ב נפתח שוב לתנועה.
 
 

מאמצי החקירה נמשכים

במקביל נמשכים גם מאמצי החקירה של סוכנויות החוק והביון האמריקניות במטרה לחשוף את זהות האחראים לגל הטרור.

עד כה הצליחו הרשויות לעלות על עקבותיהם של כל חוטפי המטוסים. זאת בעקבות גל מעצרים וחיפושים נרחבים שנערכו ביממה האחרונה ברחבי ארצות הברית וכן במדינות אירופה. כעת מנסות הרשויות לקשור בין כל קצוות החוטים כדי לחשוף מי עומד מאחורי ההתארגות המורכבת.

במקביל מגבש הממשל האמריקני קואליציה לאומית ובינלאומית שתתמוך בפעולה צבאית ומדינית כנגד מי שימצא אשם במתקפת הטרור נגד ארה"ב. הברית הצפון אטלנטית החליטה ליישם את הסעיף באמנתה הרואה בתקיפת ארה"ב - תקיפה על כל מדינות נאט"ו.

גם האיחוד האירופי, רוסיה ומדינות נוספות הביעו את תמיכתן בפעולה חריפה נגד איום הטרור.

בשיחת טלפון שערכו הנשיא בוש וראש הממשלה, אריאל שרון, אמר בוש כי לישראל מקום חשוב בקואליצייה הבינלאומית שתוקם נגד הטרור.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by