בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הערכה: עיראק תשגר טילים לעבר ישראל אם תותקף  

הערכה: עיראק תשגר טילים לעבר ישראל אם תותקף

 
 
חדשות נענע 

במערכת הביטחון סבורים כי המהלומה הראשונה של ארה"ב צפויה בתוך ימים מעטים; עיראק עשויה להיות יעד למהלומה שנייה; נבחנים תסריטים בהם איראן תורה לחיזבאללה לשגר אף הוא טילים לעבר ישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במערכת הביטחון הישראלית מעריכים הבוקר (ראשון) כי מהלומה צבאית אמריקאית ראשונה, בתגובה על הפיגועים בניו יורק ובפנטגון בשבוע שעבר, תונחת בתוך ימים מעטים. כך מדווח הבוקר עיתון "הארץ".

ההערכה הישראלית היא, כי בין יעדי המהלומה השנייה, לאחר שיותקפו אישים ומתקנים הקשורים באירגונו של אוסאמה בן לאדן באפגניסטאן, עשויות להיות גם מטרות בעיראק.
 
במקרה זה, עלולה עיראק לשגר טילים לעבר ישראל. יכולתה של עיראק נאמדת בארבעה משגרים ופחות מעשרים טילים, שטווחם מגיע לישראל.

סבירות פחותה מיוחסת בישראל לאפשרות שהמהלומות האמריקאיות המוקדמות יכוונו גם לעבר יעדים איראניים. עם זאת, מובאים בחשבון מספר תסריטים, שיגרמו לאיראן להנחות את חיזבאללה לשגר לעבר ישראל מטחים של טילי קרקע-קרקע.

הדבר עלול להתרחש אם ארה"ב תתעלם מריבונות איראן ותנצל את המרחב האווירי שלה ללא אישור, בדרכה לאפגניסטאן.

במידה ותהיה יוזמה איראנית להקנות ממד ישראלי לעימות האמריקאי עם מדינות מוסלמיות, הדבר יכביד על השתתפות מדינות ערביות ומוסלמיות בקואליציה שמארגנים האמריקאים נגד הטרור.

עם זאת, בצה"ל מעריכים כי סוריה תתנגד להנחייה איראנית לחיזבאללה, מפני שאינה מעוניינת להצטייר עתה כמעניקה חסות לטרור. למרות הערכה זו, מדווח עיתון "הארץ" כי צה"ל החל בסוף השבוע בריענון תוכניותיו המבצעיות, להגנה ולהתקפת-נגד.

בישראל מצפים שלקראת תחילת המבצע האמריקאי תימסר לישראל התרעה, כדי שתספיק לנקוט בצעדי כוננות לקידום תגובה מגורמים עוינים. במערכת הביטחון סבורים כי בהמשך המאבק האמריקאי בטרור תידרש גם סוריה לגרש משטחה מפקדות וכוחות של ארגונים כחמאס וחיזבאללה.

בצה"ל מזהירים כי השלמה עם עמדה אמריקאית, שלפיה על ישראל לחיות עם רמה "נסבלת וסבירה" של אלימות פלסטינית, תעודד את חיזבאללה להאמין שבעיני וושינגטון זו התמודדות כשרה.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by