בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשיית מדמי הטיסה בצל הטרור 

תעשיית מדמי הטיסה בצל הטרור

 
 
TheNet

בעקבות כתבה שרמזה כי הטרוריסטים שפגעו במגדלי התאומים למדו את מיומנות הטיסה באמצעות משחקי הדמיה, עולה החשש כי ארה"ב תטיל מגבלות על תעשיית הסימולטורים - כדי למנוע פגיעה בביטחון המדינה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חנויות המחשבים בבריטניה החלו להוריד מהמדפים את המשחקים המבצעים הדמיות טיסה, ובעיקר את מדמי הטיסה של חברת מיקרוסופט.

זאת, בעקבות כתבה ששודרה בארה"ב שבה נרמז כי ייתכן שהטרוריסטים שפגעו במגדלי התאומים בניו יורק ובפנטגון בוואשינגטון, למדו את מיומנות הטיסה באמצעות תוכנות מסוג זה.
 
משחקי הדמיות הטיסה (Flight Simulators) הם אחד הז`אנרים הוותיקים בתחום משחקי המחשב. בין מדמי הטיסה השונים ניתן למצוא כאלה המדמים קרבות מטוסים ממלחמת העולם השנייה או קרבות אוויר-אוויר בין המטוסים החדשים ביותר בעולם, וגם כאלה, דוגמת מדמה הטיסה של מיקרוסופט, המספקים את כל המידע הנדרש להטסת מטוסים, ממטוסים פרטיים ועד מטוסי בואינג על דגמיהם השונים.

ואולם כעת, כל מי שמשתעשע בהטסת מטוס נהפך לאיום על הביטחון הלאומי בארה"ב.

אחת החברות הנפגעות מכך במיוחד היא מיקרוסופט, שאמורה להשיק את מדמה הטיסה החדש שלה, 2002 Flight Simulator, ב-18 באוקטובר. בהודעה שפירסמה החברה נאמר כי לאחר דיונים החליטה להוריד מהנוף של ניו יורק את מגדלי התאומים, כך ששחקנים שיטוסו לניו יורק לא יוכלו לדמות התנגשות במגדלים. בהודעה נאמר גם שהשמועות ולפיהן הטרוריסטים עשו שימוש בתוכנות שלה הן "זדוניות" ו"ספקולטיוויות".

ואולם נראה שבהצהרה זו אין כדי להרגיע את דעת הקהל. ה"גרדיאן" הבריטי מדווח כי חנויות מחשבים ברחבי המדינה הסירו מהמדפים את תוכנות ההדמיה של מיקרוסופט: "מיקרוסופט מוכרת את מדמה הטיסה שלה ברחבי העולם, ומומחים מספרים לנו שאין קשר בין המדמה לבין האירועים בארה"ב. למרות זאת, כאות של כבוד החלטנו להסיר את התוכנות מהמדפים", אמר דובר רשת וירג`ין המוכרת משחקי מחשב. הגדילה לעשות רשת החנויות הבריטית Woolworths, שהסירה מהמדפים משחק פלייסטיישן העוסק בהצלת אנשים ממגדלים בוערים.

הדבר מעלה את השאלה, האם ארה"ב, שהטילה עד לא מזמן הגבלות חמורות על יצוא תוכנות להצפנה בשל החשש שייעשה בהן שימוש שיפגע בביטחון המדינה, תטיל הגבלות גם על תעשיית הסימולטורים בארה"ב.

האם יצרניות המשחקים יידרשו להעביר את התוכנות לבדיקה, ואולי אף ייאלצו להסיר מהן תכונות מסוימות, על מנת שאלה יפגמו ביכולת של המשחקים בהן להטיס מטוסים אמיתיים?


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by