בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אמצעים טכנולוגים חדשים ימנעו פיגועי טרור במטוסים 

אמצעים טכנולוגים חדשים ימנעו פיגועי טרור במטוסים

 
 
TheNet


סוכנות התעופה האמריקאית מתכוונת לחייב את חברות התעופה להכניס לשימוש מצלמות קרני רנטגן משוכללות ומערכת סריקה שתוכל לאתר חומרי נפץ; מומחה אבטחה מסביר שניתן בקלות יחסית להבטיח שמטוס לא יתנגש בבניין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בפעם הבאה שטרוריסטים יבקשו להתנגש עם מטוס בבניין יתכן שהמטוס יסרב. אמצעים טכנולוגים שונים יכולים להעלות בצורה ניכרת את רמת האבטחה במטוסי נוסעים.

אחד האמצעים הללו הוא מחשב המחובר למערכת הטייס האוטומטי שידאג להרחיק את המטוסים מגורדי שחקים. בנוסף ניתן להשתמש בערכת לזיהוי פניהם של חשודים, אשר כבר נמצאת בשימוש בדלפקים של בתי קזינו.
 
בפיגועים שהתרחשו בשבוע שעבר בארצות הברית הוכיחו הטרוריסטים, כי ניתן לגבור על הטכנולוגיה הנוכחית המתמקדת בחיפוש נשק בעזרת סכינים.

"על מנת להילחם בכך צריך להתמקד בטכנולוגיה שמזהה את המפגעים הפוטנציאלים עוד לפני העליה למטוס וצריך להכניס לשימוש טכנולוגיה שתמנע אפשרות להתנגשות בגורד שחקים", מסביר מומחה אבטחה.

טייסים אוטומטיים במטוסים יכולים להיות מחוברים אונליין לתחנות התרעה הנמצאות על פני הקרקע, כך ניתן יהיה להציג למערכת את פני השטח ולהזהיר אותה מפני מקומות בעיתים, המערכת תגביל את גובה הטיסה ותמנע אפשרות להתנגשות.

"זה לא מסובך לחבר את המערכת לתחנות ההתרעה וכך ניתן יהיה למנוע ממטוסים להתנגש בבניינים", מסביר מומחה האבטחה. אולם הכנסת מערכת כזו לשימוש תדרוש בדיקות מקיפות ותעלה שאלות בנוגע לאפשרות השליטה הידנית של הטיס על המטוס.

"מבחינה טכנית זה אפשרי אבל זה ידרוש שינויים במערכות ואישורים ממנהל התעופה שיחייבו הוצאות בסדר גודל של 70 אלף דולר לכל מטוס", אומר דובר חברת האלקטרוניקה ,האניוול אינטרנשיונל, רון קרוטי.

דובר סוכנות התעופה הפדרלית בארצות הברית, לס דור, מסביר שסוכנות התעופה אינה מתכוונת ליישם אמצעים טכנולוגיים כאלה. "אנחנו מתכוונים למנוע ממפגעים פוטנציאלים לעלות למטוס עם נשקים".

על מנת להצליח במשימה, מתכוונת הסוכנות להכניס לשימוש מערכת סריקה ייחודית בשלושה ממדים המשווה את רמת הדחיסות של הפריטים לאלה של חומרי נפץ. בנוסף תוכנס לשימוש במהלך השנה הקרובה מצלמת קרני רנטגן משוכללת שתוכל לבדוק בצורה יסודית את מטעני היד של הנוסעים.

חברות תעופה שירצו להמשיך לפעול יצטרכו לעמוד בקריטריונים הנוקשים שעתידה להציב בקרוב סוכנות התעופה האמריקנית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by