בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מועצת כהני הטליבאן דחתה את ההחלטה על הסגרת בין-לאדן 
 
 
חדשות נענע 

צפויה להפגש מחר, ייתכן שיתוף המשלחת הפקיסטאנית בדיון; הטליבאן סגר את המרחב האווירי של אפגניסטאן והניע כוחות גדולים לעבר הגבול עם פקיסטאן; נהירת המונית של אפגאנים לגבולות עם איראן ופקיסטאן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מועצת כהני הדת הבכירה של הטליבאן שהייתה צפויה להתכנס היום (שלישי) כדי לדון בעניין הסגרתו של אוסאמה בין לאדן לידי ארה"ב, דחתה את ישיבתה למחר.

המשלחת שהגיעה מפקיסטאן לשכנע את הטליבאן להסגיר את בין-לאדן, עשויה להשתתף גם היא בדיון, בינתיים היא עזבה את קאבול ופרשה להתייעצויות במקום בלתי ידוע.

הטליבאן סגר אמש היום את המרחב האווירי של אפגניסטאן לתנועת מטוסים. צעד זה נעשה כשבועיים בלבד לאחר שהטליבאן איימו לנקוט בו, אם האו"ם לא יסיר את הסנקציות שהטיל על חברת התעופה האפגאנית.

עם זאת, ההערכה היא כי הצעד נעשה מחשש להתקפה אמריקנית צפויה על המדינה. את המרחב האווירי של אפגניסטאן חוצות כ-110 טיסות, אך אף אחת מהן לא נוחתת בשטחה.
 

נהירה המונית מחוץ לאפגניסטאן

עשרות אלפי אפגאנים נוהרים ביומיים האחרונים לעבר הגבולות עם איראן ופקיסטאן.

מרבית האזרחים הזרים ועובדי רשויות האו"ם השונות המצויים באפגאניסטאן וכן הנציגים ובני משפחתם של שמונת העצורים המערביים, התפנו כבר מהמדינה מחשש למתקפה אמריקנית.

ביום שני דווחו הסוכנויות הזרות כי אל הבורחים מהעיר קאבול הצטרפו גם אנשי טליבאן ובני משפחותיהם.


 

הטליבאן לאפגאנים: היו חזקים ונכונים להקרבה

המנהיג הרוחני של הטליבאן, מולה מוחמד עומר, הגיב השבוע בחריפות לדרישתה של ארה"ב להסגרתו של אוסמה בן לאדן, שמסתתר עפ"י ההערכות בשטחה, ועל כוונותיה ההתקפיות כלפי אפגניסטאן.

מנהיג הטאליבן קרא לעם האפגאני להיות חזקים וחדורי אמונה באללה. "אזרחי המדינות בעולם פוחדים... אני מוכן להקרבה וכל מוסלמי חייב להישאר נאמן לאיסלאם ולאומץ הלב", אמר עומר.

גורם במשטר הטאליבן המוסלמי טען בשבוע שעבר כי תקיפה אמריקנית על יעדים באפגאניסטאן תוביל להמשך פיגועי הטרור בארה"ב.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by