בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שני פצועים בפיגוע למרות הפסקת האש 
 
 
חדשות נענע 

מאבטח ישראלי נפצע קשה וחברו נפצע קל סמוך ליישוב אורנית מפיצוץ מטען; קבוצה המזוהה עם הפתח נטלה אחריות על הפיגוע; צה"ל הטיל עוצר על ארבעה כפרים באזור אורנית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מאבטח ישראל נפצע קשה וחברו נפצע קל לאחר שרכב הסיור בו נסעו עלה אמש (רביעי) על מטען צד ליד היישוב אורנית שבשומרון. זאת למרות הפסקת האש עליה הכריזו אמש שרון וערפאת.
 
קבוצה בשם "חלוצי הצבא העממי - גדודי השיבה", שחבריה מזוהים עם תנועת הפתח, נטלה הלילה אחריות להנחת המטען סמוך לאורנית ולסדרה של תקריות ירי בשטחים.

בעקבות הפיגוע הטיל צה"ל עוצר על אבעה כפרים באזור אורנית.

בתקרית הירי הראשונה מאז שעות הבוקר פתחו בשעות הערב פלסטינים בירי לעבר שכונת אברהם אבינו בחברון מכיוון שכונת אבו-סנינה. בתגובה השיב צה"ל בירי פגזי טנקים. הפלסטינים דיווחו על הרוג אחד ועל חמישה פצועים. לא היו נפגעים ישראלים.

מטען צינור התפוצץ אמש סמוך לעמדת צה"ל בשכונת בית רומנו בחברון. אין נפגעים ולא נגרם נזק.

פלסטינים השליכו שישה רימונים לעבר מוצב "תרמית" בגבול ישראל-מצרים, סמוך לרפיח. אין נפגעים ואין נזק. החיילים השיבו אש.

אמש נרשמו מקרי ירי בודדים בשעות הסמוכות להכרזת ישראל על הפסקת האש, וזריקת רימונים על מוצב צה"ל בגבול ישראל מצרים סמוך לחצות.

גורמים פלסטינים מדווחים על שוטרים פלסטינים שמפטרלים בשטחים וברצועת עזה כדי למנוע ירי לעבר חיילים ואזרחים ישראלים. זאת בין השאר: ברפיח, בנצרים ובחברון.

 

בן אליעזר עדכן את פאוול

שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, שוחח הלילה עם מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, ועדכן אותו בפרטי החלטת ישראל להפסיק את הפעולות היזומות של צה"ל ולהוציא את כל הכוחות משטח A כדי לתת סיכוי להצלחתה של הפסקת האש.

פאוול הוסיף כי החלטת ישראל אמיצה ומסייעת מאוד למערכה של ארצות הברית נגד הטרור. הוא אמר עוד כי זו שעת כושר לחדש את שיחות השלום.
 
 

בהפרש של שעות, הודיעו אתמול ראש הממשלה, אריאל שרון ויו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, על הפסקת אש מיידית. הם הנחו את כוחות הביטחון שלהם להפסיק כל פעולה צבאית, ולהבליג על ירי של הצד השני. שרון אף הורה להקפיא את הפעולות הצבאיות נגד החמאס והג`יהאד האיסלמי.

להצהרה המשותפת קדמה פגישה בין עומרי שרון ויאסר ערפאת, בעזה. השניים נפגשו ביום ראשון, ושוחחו על דרישתו של שרון ל- 48 שעות שקט, כפי שהעלה אותה בנאומו בכנסת. בפגישה השתתף מנכ"ל משרד החוץ, אבי גיל.

לפי הסיכום המקורי בין הצדדים, תספור ישראל 48 שעות ללא אירועי ירי, ובסופן תיקבע פגישה בין פרס לערפאת, בו תידון המשך הפסקת האש. במשרד החוץ כבר החלו ההכנות לפגישה.
 

החמאס והג'יאהד: לא נכבד את הפסקת האש


החמאס והג`יהאד האיסלאמי הודיעו כי לא יכבדו את הוראתו של יאסר ערפאת להפסיק את האש.

"ההתקפות על התנחלויות וחיילים ישראלים ימשכו", אמר הלילה עבדאללה שאמי, ממנהיגי הג`יהאד האיסלמי. שאמי הודיע כי ארגונו לא יכבד את הפסקת האש עם ישראל. עם זאת לדבריו, הג`יהאד לא יתקוף אזרחים ישראלים אם צה"ל לא יהרוג אזרחים פלסטינים.

זמן קצר אחרי הודעתו של שאמי, הודיעו ראשי החמאס בעזה כי מבחינתן נמשכת המלחמה בישראל כרגיל, ותימשך כל עוד נמשך הכיבוש.
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by