בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נמשכת ההיערכות לקראת מלחמה קרובה 
 
 
חדשות נענע 

ארה"ב ובריטניה ממשיכות לשגר כוחות לאיזור אפגניסטאן לקראת מתקפה, אולי כבר השבוע; מנהיג הטליבאן קורא לארה"ב לסגת מן המפרץ; אנשי הטאליבן השתלטו על משרד האו"ם בדרום אפגניסטאן; ארה"ב מחרימה את נכסיו של בן לאדן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב ובריטניה ממשיכות גם היום (שני) לרכז כוחות קרקעיים, מוטסים וימיים באיזור המפרץ הפרסי, הים הערבי, וכן בבסיסים ידידותיים במעגל רחב יותר; ייתכן כי כוחות ירוכזו בקרוב גם בפקיסטאן, שהודיעה כזכור על שיתוף פעולה עם ארה"ב.

כוחות אמריקנים ובריטיים מרוכזים עפ"י הדווחים גם בקזחסטאן - שכנתה של אפגניסטאן מצפון, שנשיאה, נור סולטן נזרבייב, הודיע הבוקר כי מדינתו תסייע לארה"ב ותאפשר לצבא האמריקני להשתמש בשדות התעופה שלה ובבסיסי הצבא.

במקביל, ארה"ב עתידה להקפיא את כל נכסיו של בן לאדן ורשת הטרור שלו ברחבי העולם; הנשיא בוש חתם אמש על צו המורה על הפעולה ורשויות החוק והאוצר כבר החרימו כספים מ- 27 גופים או אישים הקשורים ככל הנראה לרשת.

בוש ציין כי המערכה נגד הטרור תתנהל גם בחזית זו וכי הוא מתכוון לרתום לעניין את בעלות בריתה של ארה"ב.

 

הטאליבן: חיסול בן לאדן לא יפתור דבר

בתוך כך, מנהיג הטליבאן, מולה מוחמאד עומאר, קורא היום לארה"ב לסגת מן המפרץ הפרסי ומן המפרץ התיכון אם היא רוצה למגר את הטרור.

בהודעה שפרסם מנהיג הטליבאן נאמר כי "אמריקה לא צריכה להשלות את עצמה, כי רציחת עוסמה בן לאדן לא תפתור דבר".

עומאר הוסיף כי "אם ארה"ב לא תסיים את מעורבותה במזרח התיכון היא תהיה מעורבת במלחמת שווא עקובה מדם".

בנוסף, אנשי הטאליבן השתלטו היום על משרד האו"ם בקנדהר, בדרום אפגניסטאן ונעלו את כל ציוד התקשורת במקום, כך הודיעה היום דוברת האו"ם.

בעקבות כך, האו"ם ביקש מרשויות המדינה להניח לו להשתמש בתדר גבוה כדי לשמור על התקשורת עם העולם החיצוני פתוחה, אבל הממשל באפגניסטאן טרם הגיב.

בנוסף, אנשי הטאליבן השתלטו גם על משרדים שאינם שייכים לממשל, שמספקים סיוע חרום למדינה.
 

הטאליבן: עקבותיו של בן לאדן אבדו; ארה"ב: איננו מאמינים

בתוך כך, ארה"ב ממשיכה גם הבוקר לדבוק בהערכות כי אוסמה בן לאדן נמצא בשטח אפגניסטאן ובהתאם כאמור גם נמשכת היערכות כוחותיה באיזור; בטאליבן, עם זאת, ממשיכים לדבוק דווקא בגירסה לפיה אבדו עקבותיו של בן לאדן.

"עקבותיו של הטרוריסט אוסמאה בן לאדן נעלמו", טען אמש דוברו של מנהיג הטאליבן. לדבריו, בשל כך גם טרם הועברה לבן לאדן החלטת מועצת הטאליבן באשר למעמדו במדינה וההמלצה כי יצא משטחה.

עם זאת הדובר לא יכול היה לאשר או להכחיש את השמועות באפגניסטאן כאילו בן לאדן נמלט מהמדינה. "אינני יכול לומר זאת", אמר הדובר.

בתגובה, היועצת לביטחון לאומי של הנשיא בוש, קונדוליזה רייס, אמרה אמש כי ארה"ב לא תירתע מהדיווחים על היעלמו של אוסאמה בין לאדן באפגניסטן. "משטר הטליבאן יצטרך להתחיל להבין כי מדובר בהחלטה קשה מאוד שעליו לקבל", אמרה רייס בראיון לרשת FOX.

עוד הוסיפה רייס כי ארה"ב פועלת לחנוק את יכולתם של הטרוריסטים לפעול, להשיג מימון ולהסתתר במדינות שונות כדוגמת אפגניסטאן.

"הטליבאן יודעים היכן נמצא בין לאדן", הדגיש אמש שר ההגנה האמריקני, דונלד ראמספלד. בראיון לרשת CBS ציין ראמספלד כי הוא אינו מאמין לטענות הטליבאן: "פשוט לא ניתן להאמין שהטליבאן אינם יודעים היכן רשת הטרור ממוקמת".

 
 

דווח: כוחות קומדנו בריטיים מנסים ללכוד את בן לאדן

משטר הטאליבן טען הבוקר כי גייס לשורותיו בימים האחרונים אלפי אזרחים אפגאנים "המדפקים על הדלתות כדי לסייע במאבק", לדבריהם.

משרד ההגנה של הטאליבאן טען כי הוא עתיד לגייס 300 אלף לוחמים שילחמו כנגד ארה"ב במלחמת הגי`האד.

כוחות האופוזיציה באפגניסטאן, "הברית הצפונית", טענו אמש כי הצליחו להרוג 80 מאנשי הטאליבן וללכות מאתיים במהלך חילופי אש שהתנהלו אתמול בין הצדדים.

עיתון ה"סאנדיי טיימס" טען אתמול כי כוחות קומנדו של צבא בריטניה התפרשו בצפון אפגניסטן והם מחפשים אחר המחבל הסעודי אוסאמה בן-לאדן בסיוע הסי.אי.איי, וכוחות אופוזיציה מקומיים המתנגדים למשטר הטאליבן.


 

דווחים סותרים על בן לאדן

בתוך כך, מדיווחים המגיעים מאפגניסטאן עולה כי בן לאדן עורך בימים האחרונים הכנות ליציאה חפוזה מהמדינה, כנראה לעבר סומליה.

עם זאת, גורמי האופוזיציה האפגאנים טוענים כי בן לאדן מסתתר בדרום המדינה, בחבל קנדהר, יחד עם מנהיג הטאליבן, מוחמד מולה עומר.

עיתונים בפקיסטאן מוסיפים כי בן לאדן כבר בחר לעצמו יורש במידה וייתפס או ייהרג. כמו כן דווח כי מספר כפילים לדמותו פזורים ברחבי המדינה כדי להקשות על המודיעין האמריקני.

זרם הנמלטים מאפגניסטאן לעבר פקיסטאן נמשך, כמו גם ההפגנות הסוערות נגד ארה"ב ובעד בן לאדן. במקביל יש דווחים על מעבר של סטודנטים מוסלמים מפקיסטאן לאפגניסטאן במטרה להצטרף ללחימה. עוד עולה מדווחים של עדי ראייה כי הטאליבן נערכים בימים האחרונים למתקפה האמריקנית. כוחות התרכזו מוג`הדין התאכזו לאורך הגבולות ובחבל קנדהר; בונקרים הוקמו והאזרחים צויידו בנשק.

במקביל, בעקבות ניתוק היחסים הדיפלומטיים בין איחוד האמירויות לאפגניסטאן- לוחצת ארה"ב ביממה
האחרונה גם על ערב הסעודית ופקיסטאן לנקוט בצעד דומה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by