בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בעקבות הדו"ח השנתי: פאלם מבטלת השקת המחשב האלחוטי 

בעקבות הדו"ח השנתי: פאלם מבטלת השקת המחשב האלחוטי

 
 
חדשות נענע 

במקביל הודיעה החברה כי אינה צופה לעבור לרווחיות ברבעון הבא, וכי היקף המכירות הצפוי שלה, נמוך מהערכות של אנליסטים בוול סטריט, עקב ירידה בדרישת השוק למחשבי כף יד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מיד לאחר שדיווחה על תוצאות הרבעון המאכזבות הודיעה חברת פאלם (Palm) ביום חמישי האחרון, כי היא דוחה את תוכניתה להוציא השנה לשוק מחשב כף יד אלחוטי. במקביל הודיעה החברה, הממוקמת בסנטה קלרה, קליפורניה, כי אינה צופה לעבור לרווחיות ברבעון הבא, וכי היקף המכירות הצפוי שלה, נמוך מהערכות של אנליסטים בוול סטריט, עקב ירידה בדרישת השוק למחשבי כף יד.
 

פאלם היא היצרנית הגדולה בעולם של עזרים דיגיטליים אישיים. בחודשים האחרונים הבטיחה החברה בהזדמנויות שונות כי לקראת סוף 2001 תוציא לשוק מחשב כף יד אלחוטי המבוסס על מערכת ההפעלה Palm OS. באחרונה אף קיבלה החברה אישור מרשות התקשורת הפדרלית (FCC) לשווק מכשיר אלחוטי בשם הקוד .i705 לדברי החברה, תקופת מיתון כלכלי אינה זמן מתאים להוצאת המכשיר לשוק. בנוסף, הסבירה, כי פלח השוק למכשירים יקרים ועתירי ביצועים - בהם יכולת גישה למידע ארגוני ויכולת קבלה ומשלוח מיידיים של מסרי דואר אלקטרוני - הוא קטן, וביטול השקת המכשיר החדש לא ישפיע על השורה התחתונה בדו"חותיה הכספיים. "עם חוסר הוודאות בנוגע לתקופת חג המולד ולצרכנים, ולאחר התקפות הטרור, אנחנו חושבים שזה לא הזמן המושלם להשיק את המוצר", אמר מנכ"ל פאלם, קארל ינקובסקי. ההודעה הותירה אנליסטים רבים במבוכה. בשיחת ועידה עמו הם חזרו וביקשו שיבהיר מדוע מעכבת החברה את השקת המוצר, המיועד לפלח השוק הגבוה ואשר נראה כמרכיב חשוב באסטרטגיה של החברה להתמודדות עם מערכת ההפעלה המתחרה בשוק, Pocket PC של חברת מיקרוסופט.

"באווירה הקיימת כיום ניתן לסלוח לכל אחד. התקפת הטרור תשפיע על כולם ברבעון הנוכחי", אמר אנליסט CIBC וורלד מרקט, טום ספנזיס, "אבל זה לא הגיוני לא להוציא לשוק את המכשיר האלחוטי. זה הדבר האחרון שמישהו צריך לשמוע". ברבעון שהסתיים באוגוסט 2001 דיווחה פאלם על מכירות בהיקף 214 מיליון דולר, לעומת 401 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. החברה הפסידה 32 מיליון דולר, לעומת רווח של 17 מיליון דולר אשתקד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by