בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
וירג'יניה: נעצר אדם שמספר הטלפון שלו נמצא ברכבו של אחד מחוטפי המטוסים  
 
 
חדשות נענע 

שישה חשודים נעצרו בספרד; ארבעה
נוספים נעצרו בצרפת; צו מעצר הוצא נגד מקורבו של בן לאדן; ארגון הבריאות העולמי מזהיר ממשלות במערב התקפה בנשק ביולוגי או כימי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סוכני האף.בי.איי עצרו לאחרונה אזרח תושב וירג`יניה, אשר מספר הטלפון שלו נמצא במכוניתו של אחד מהטרוריסטים שריסקו מטוס נוסעים בפנטגון, כך נמסר היום (רביעי) בבית משפט בוושינגטון.

האיש, מוחמד עבדי, מואשם בזיוף המחאות. מספר הטלפון שלו נמצא במכוניתו של נוואק אלחמזי, אזרח סעודי שנמנה על חוטפי המטוס שהתרסק בפנטגון ב-11 בספטמבר.

בתוך כך עצרה הבוקר משטרת ספרד שישה בני אדם החשודים בשיתוף פעולה עם ארגון הטרור "אל קעאדה", של אוסאמה בן לאדן.
 
אתמול הוציא האינטרפול צו מעצר כנגד מקורבו של אוסמה בן לאדן, אימאן אל-זווארי, בן 40 יליד עזה, הנחשב לאחד מבכירי אירגון הטרור של בן לאדן, "אל-קעידה".

אל זווארי, עומד בראש ארגון הג`יאהד האיסלמי המצרי, מכונה "הרופא" בשל השכלתו האקדמית.
 

בצרפת נעצרו עד כה 11 חשודים

משטרת צרפת עיכבה אתמול (שלישי) לחקירה ארבעה בני אדם נוספים, החשודים בקשירת קשר לבצע פיגועים נגד מטרות אמריקניות בפאריס, בהן שגרירות ארה"ב.

בכך עלה מספר העצורים בצרפת ל-11 לאחר ששבעה בני אדם אחרים נעצרו במהלך סוף השבוע האחרון בחשדות דומים. עם זאת, בצרפת מבהירים כי אין לעצורים קשר למתקפת הטרור בארה"ב ב-11 לספטמבר.

בארגון הבריאות העולמי הזהירו אתמול את ממשלות המערב מפני אפשרות של מתקפה בנשק ביולוגי או כימי. לדברי מנכ"ל ארגון הבריאות העולמי, דייויד נבארו, נלקחו בחשבון תרחישים למתקפה באמצעות חיידקי אנתרקס ובוטולין.
 
 

נמשכת חקירת ה-FBI

שבועיים עברו מאז מתקפת הטרור על ארה"ב, וחוקרי ה-FBI טרם זיהו משתפי פעולה בארה"ב או רשת רחבה יותר שעשויה לסייע ל-19 החוטפים. כך מסר אתמול גורם מדיני בכיר.

לדברי הגורם הנוטל חלק פעיל בחקירה, המפתח לחשיפת המזימה טמון כנראה בגרמניה, ולא בארה"ב, וכי קבוצת חוקרים נסעה לחפש שם כיווני חקירה.

בגרמניה עורכת המשטרה מצוד אחר שני חשודים במעורבות ישירה במתקפה. לדברי שר המשפטים, ג`ון אשקרופט, עד כה נעצרו או עוכבו לחקירה 352 חשודים, וכעת עורכים החוקרים חיפוש אחר 392 נוספים במטרה להביא אותם לחקירה.

"עד כה איננו יכולים לקשור בין הנחקרים למישהו מהחוטפים" הוסיף הגורם.

בינתיים, אחת ההשערות הינה כי יש מי שסייע לחוטפים מבלי שידע על כך, ומבלי לדעת את התמונה כולה. אם יוכח כי אכן השערה זו נכונה, יובטח לציבור כי אף משתף פעולה לא נמצא בארה"ב בשעה שהבית הלבן מתכנן את המתקפה הצבאית.

שידורים אלקטרוניים מצביעים בין קשר ארגון אל-קעאדה של בן לאדן להתקפה, אולם ה-FBI לא צפוי לפרסמם בציבור.

בנוסף, 17 מתוך 19 החוטפים אינם מוכרים לסוכנויות הביון או לרשויות החוק לפני 11 בספטמבר, אולם שניים מהחוטפים, חליד אל-מידהאר ונוואף אל-חמזי, היו חשודים בפעילות טרור עוד לפני ההתקפה.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by