בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בוש: אין מו"מ עם הטאליבן 
 
 
חדשות  נענע

'אנו מצפים לראות כל טרוריסט שמקום מושבו באפגניסטאן מובא לדין'; נמשכת ההערכות בארה"ב למתקפה; האיחוד האירופי: מעוניינים לקחת חלק בתגובת ארצות-הברית לפיגועים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא ארה"ב, ג`ורג` בוש, אומר הערב (שישי) כי "אין משא ומתן עם הטליבאן". לדברי בוש, "הטליבאן שמעו מה שאמרתי ועתה הם יכולים לפעול".

עוד אמר הנשיא לעיתונאים לפני פגישתו עם עבדאללה מלך ירדן, כי "איננו מצפים לראות רק את בין-לאדן מובא לדין, אלא את כל מי שקשור באירגונו".
 
בוש הדגיש כי הכוונה אינה רק לאלו הקשורים ישירות באירגונו של בין-לאדן, אלא "לכל טרוריסט שמקום מושבו באפגניסטאן".

 
בוושינגטון הבהיר היום הממשל כי לא צפויה פעולה מיידית נגד אוסמה בן-לאדן או נגד שלטון הטליבאן באפגניסטאן.

תת שר ההגנה האמריקני, פול וולפוביץ`, אמר לראשי נאט"ו כי ארצות הברית זקוקה למידע מודיעיני נוסף על מקום הימצאו של בן-לאדן ועל התשתית שהקים באפגניסטאן. בנוסף לכך גם הקואליציה נגד הטרור עדיין אינה מוכנה לקרב.

שר החוץ פאוול הודה גם הוא בראיון לרשת טלוויזיה בריטית כי ארה"ב אינה יודעת היכן נמצא בן-לאדן אך לדבריו, היא תמצא אותו ותעניש את מי שנתנו לו מחסה.

אמש מתח השר פאוול ביקורת מרומזת על הכומר ג`סי ג`קסון השוקל בדעתו לצאת לאפגניסטאן ולנסות לשכנע את ראשי הטליבאן להסגיר את עוסמה בן-לאדן. השר פאוול אמר כי אין לשאת ולתת עם הטליבאן וכי ג`קסון לא ישיג דבר.
 
 

נמשכת ההיערכות האמריקאית לקראת המתקפה

העיתון USA today מדווח היום, בהסתמך על פקידים בכירים בפנטגון ופקידי ממשל פקיסטניים, כי מזה כשבועיים מצויות יחידות העילית האמריקניות והבריטיות על אדמת אפגניסטן ומחפשות אחר הטרוריסט אוסאמה בין לאדן.

הפקידים האמריקינים מאשרים כי יחידות העילית האמריקניות מבצעות סיור ומודיעין בשטח אפגניסטאן.

יצוין כי מדובר ביחידות המיוחדות האמריקניות המארינס והקומנדו, ויחידת העילית הבריטית SAS.
עוד מציין העיתון כי יחידות הקומנדו נחתו בפקיסטן ב-13 לספטמבר, יומיים לאחר מתקפות הטרור בניו-יורק ובוושינגטון, במטרה לתפוס את בין לאדן חי או מת עד למתקפה הצבאית.

במקביל האמריקנים ממשיכים להיערך למתקפה באזור אפגניסטאן וממשיכים להעביר כוחות לאיזור המפרץ הפרסי והאוקיינוס ההודי.

ביממה האחרונה נודע על יציאת מטוסי קרב בנוסף למפציצים כבדים שנשלחו לאיזור. שר ההגנה ראמספלד אמר שרוב הפעולות, גם הצבאיות, לא יזכו לפרסום רחב.
 

האיחוד האירופי: מעוניינים לקחת חלק בתגובת ארה"ב לפיגועים

ראש ממשלת בלגיה, הנשיאה התורנית של האיחוד האירופי, אמר אתמול (חמישי) כי אירופה רואה בפעולה של ארה"ב בתגובה לגל הטרור ב-11 בספטמבר - כ"לגיטימית". לדבריו, אירופה מעוניינת בפעולות "ממוקדות" וכי היא תרצה לקחת חלק בפעולות אלה.

"ביקשנו מהאמריקנים רשימה של משימות אפשריות לביצוע", הוסיף ראש הממשלה בשיחה עם כתבים בבית הלבן בתום פגישתו עם נשיא ארה"ב, ג`ורג` בוש. בפגישה השתתף גם נשיא איטליה, רומאנו פרודי, המשמש כיו"ר הנציבות האירופית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by