בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הקבינט ידון הלילה בהפרות הפסקת האש 
 
 
חדשות נענע 

פרס: למרות האירועים חל שיפור במצב - אין מכוניות תופת ומתאבדים; יאסר עבד-ראבו: אם תמשך האלימות מצד ישראל - תקרוס הפסקת האש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הקבינט המדיני-בטחוני צפוי להתכנס הלילה (מוצ``ש) בתל-אביב על מנת לדון מחדש במצבה של הפסקת האש, זאת בעקבות הפרות הפסקת האש מצד הפלסטינים.

קודם לכן קיים שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, הערכת מצב בלשכתו יחד עם מפקדים בכירים בצה"ל וראשי השב"כ, ובמהלכה גובשה עמדת מערכת הביטחון אותה יציגו בישיבת הקבינט סמוך לשעה 23:00.
 
גורמי ביטחון מעריכים הערב כי למרות סוף השבוע הסוער בשטחים תמשיך ישראל לדבוק בהפסקת האש.

גורמים בירושלים הביעו היום זעם על כך שערפאת אינו שומר על הפסקת האש. לקראת ישיבת הקבינט בראשותו של ראש הממשלה שרון, יכנס שר הביטחון התייעצות עם ראשי מערכת הביטחון.

גורמים במשרד החוץ ציינו כי העליה באלימות בסוף השבוע היתה צפויה בשל יום השנה לאינתפאדה.

שר החוץ, שמעון פרס, אומר היום כי על-פי הסיכומים צה``ל התחייב להסיר, החל ממחר, כתרים שהוטלו על יישובים פלסטינים בשטחים ולהקל על האוכלוסיה הפלסטינית.

לדברי פרס, "הסגר על השטחים מגביר את תמיכת התושבים בטרור. עלינו לעשות הבחנה בין התושבים לבין המאבק בטרור",

בראיון הבוקר לגל``צ ציין פרס כי למרות הכל חל שיפור במצב מכיוון שבעוד שנמשך ירי של פלסטינים, הרי שאין מכוניות תופת ומתאבדים. "אסור לנו לדחוף את שלושת מיליון הפלסטינים למצב הכי קיצוני", אמר שר החוץ, והוסיף כי בניגוד לדברים שצוטטו אתמול מפי מקורביו, אין הוא חושב שצה``ל מטרפד את הפסקת האש.

לדברי גורמים צבאיים נמשך הכתר על הערים הפלסטיניות בשל התרעות על כוונות מחבלים לבצע פיגועי תופת בתחומי ישראל.

הלילה שוחח מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאואל, השר פרס. במהלך השיחה הביע פאואל תקווה כי סיכומי המפגש הבטחוני אמש, בין נציגי ישראל והרשות, ייושמו בשטח ויביאו ליישום הפסקת האש.
 

עבד-ראבו: אם תמשך האלימות - הפסקת האש תקרוס

שר ההסברה הפלסטיני יאסר עבד-ראבו, אומר היום, בתגובה לאירועי סוף השבוע בשטחים, כי אם תימשך האלימות מצד ישראל בשטחים, תקרוס הפסקת האש בין הצדדים.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by