בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עבדאללה לערפאת: בוש הבטיח הסדר הוגן בין ישראל לרשות 

עבדאללה לערפאת: בוש הבטיח הסדר הוגן בין ישראל לרשות

 
 
חדשות נענע 


ערפאת בביקור במצרים: אמשיך להפגש עם פרס, זאת לדבריו למרות 'התוקפנות הישראלית'; דני נווה נפגש עם עזאם עזאם בכילאו, ועם יועצו של מובארק; עזאם עזאם באיגרת לשרון: חלץ אותי מהסיוט הזה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

עבדאללה מלך ירדן ויושב ראש הרשות, יאסר ערפאת נפגשו הערב בירדן. עבדאללה אמר לערפאת כי הנשיא בוש הבטיח לו בשיחת טלפון לפעול להסדר הוגן של הסכסוך הישראלי-פלסטיני.
 

לדברי המלך הירדני, בוש הבטיח גם להגביר את מאמציו להשגת הסדר.

ערפאת הגיע לירדן ממצרים שם נפגש עם הנשיא, חוסני מובארק, ועם שר החוץ, אחמד מאהר.

מאהר אמר היום כי ארצו תומכת במהלך הנוכחי לשלום משום שארה"ב מגלה כעת מחוייבות רבה יותר ליישב את הסכסוך.

יאסר עראפת אמר בקהיר כי החליט שלא להשעות את השיחות עם ישראל אף שהיא מגבירה את מעשי התוקפנות נגד הפלסטינים. לדבריו, יש בישראל מחלוקת בין מי שמבקשים לממש את הסכם טנט לבין קציני צבא ואישים פוליטיים הנחושים בדעתם להמשיך בפעילות הצבאית. ערפאת אמר כי ימשיך בפגישותיו עם שר החוץ פרס, "למרות התוקפנות הישראלית", לטענתו.
 

דני נווה נפגש עם יועצו של מובארק


גם השר דני נווה יצא הבוקר בשליחות ראש הממשלה שרון למצרים. הוא ביקר את האסיר עזאם עזאם בכילאו, ואחר כך נפגש עם עם אוסאמה אל-באז, יועצו המיוחד של הנשיא מובארק.

נווה עידכן את אל באז בהתפתחויות המדיניות האחרונות והעלה בפניו את תנאי כליאתו הקשים של הישראלי עזאם עזאם.

עזאם כלוא במצרים מזה חמש שנים, לאחר שהורשע בעוון ריגול לטובת ישראל. מזה זמן הוא מסרב לקבל טיפול רפואי. נווה קיבל מעזאם איגרת לראש הממשלה בה מבקש עזאם את עזרתו של שרון בשיחרורו. "אני פונה אליך בכל התחנונים כדי שתחלץ אותי מהסיוט הזה ותסייע לי ככל האפשר כדי שאשוב בהקדם לאשתי וילדיי", כתב עזאם.
 
 

שר החוץ המצרי: ישראל מפריעה להתגייסות הבינלאומיתבתוך כך, שר החוץ של מצרים, אחמד מאהר, האשים אמש (שבת) את ישראל בכך שהיא מפריעה לכינון הקואליציה הבינלאומית. "בפעם השנייה תוך עשר שנים, ישראל מפריעה להתגייסות בינלאומית לפתרון משבר", טען מאהר.

בראיון לעיתון המצרי `אל-אהראם` אמר מאהר כי ישראל אינה מיישמת החלטות בינלאומיות, "מתנהגת כמי שהחוק הבינלאומי אינו נוגע לה, וטועה ומטעה מי שרואה בה חלק ממדינות המערב".

שר החוץ המצרי הוסיף כי מאז מתקפת הטרור על ארצות הברית פועלת ישראל בניסיון לשכנע את העולם כי יש קשר הדוק בין האיסלאם והערבים לבין הטרור.

מצרים, אמר מאהר, פועלת בשיתוף פעולה מלא עם האמריקנים, מוכנה להירתם למאבק בטרור, אולם לא תצא למלחמה נגד מדינה כלשהי.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by