בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אווירה מתוחה בפגישת פרס עם עריקאת ואבו עלא 
 
 
חדשות נענע 

עריקאת: פגישה קשה, שכללה הטחת האשמות על הפרות הפסקת האש; בעקבות החלטת הקבינט החלו ההקלות בשטחים, למרות אירועי הירי בשטחים; צה"ל הטיל עוצר על כפר מצפון לרמאללה; הפלסטינים: שרון אשם בהסלמה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר החוץ, שמעון פרס, נפגש אמש (ראשון) עם שניים מבכירי הרשות הפלסטינית, סאיב עריקאת ואבו עלא. לדברי הפלסטינים, הפגישה היתה קשה ושררה בה אווירה מתוחה ולא עניינית.
 
גורמים מדיניים מסרו כי פרס בדק עם השניים את הצעדים שנעשו עד כה על פי המתווה שפרס וערפאת קבעו להפסקת האש.

סאיב עריקאת אמר אחרי הפגישה כי הפגישה שקיים שר החוץ, שמעון פרס, איתו ועם אבו עלא היתה קשה מאוד וכללה הטחת האשמות של שני הצדדים על הפרות הפסקת האש.

עריקאת אמר כי מאז הפגישה שהתקיימה בין פרס ליו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, ביום רביעי שעבר, הידק צה"ל את הכיתור מסביב לערים והמשיך בצעדיו הצבאיים נגד העם הפלסטיני.
 

צה"ל החל להסיג את כוחותיו באזור יריחו

צה"ל החל אמש להסיג טנקים ולהסיר מחסומים בכניסות לעיר יריחו בבקעה. מצה"ל נמסר כי מדובר בכניסה הצפונית לעיר וכן בכניסה הסמוכה לקזינו וליישוב ורד יריחו מדרום לעיר.

צפויה נסיגה חלקית של הטנקים באזור שכם וכן באזור קלקיליה וטול כרם.

שר הבטחון, בנימין בן אליעזר, הינחה אמש את צה"ל להתחיל בהקלות על התושבים הפלסטינים בשטחים - באזורים שבהם נשמר השקט וכן לפתוח את מעבר הגבול ברפיח.

עם זאת, צה"ל הטיל היום עוצר על הכפר תורמוס עיא שמצפון לרמאללה. בצה"ל טוענים כי העוצר הוטל עקב ירי לעבר רכב ישראלי.

משטרת חברון עצרה היום שני פלסטינים בכפר אלחאדר, החשודים בזריקת בקבוקי תבערה ואבנים אל מכוניות של ישראלים. הם הועברו לחקירה במשטרת חברון.

 
 

הקבינט: המשך יישום ההבנות תלוי בצעדי הפלסטינים

לפנות בוקר החליט הקבינט המדיני-בטחוני להמשיך בהפסקת האש חרף המהומות בשטחים ביומיים האחרונים. ההקלות אמש מבוססות על הסיכום שהושג בין שר החוץ, שמעון פרס, ליו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת.

"אם תימשך האש והרשות הפלשתינית לא תכבד את מחויבותה להילחם בטרור" נאמר בהודעת הסיכום של ישיבת הקבינט, "לא תהיה ישראל מחוייבת למה שסוכם בפגישת פרס וערפאת ותנקוט את כל הצעדים הדרושים". לפלסטינים הוקצבו יומיים להשקיט את המהומות.

ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר לשרים כי "הפלסטינים לא עמדו בסיכומים, אך ישראל, כמדינה שומרת חוק, תקיים את ההבנות שהושגו בפגישת פרס וערפאת".

מאז פגישת הוועדה הבטחונית המשותפת נהרגו עשרה פלסטינים במהומות בשטחים ונפצעו מאות. 12 ישראלים נפצעו. שורת אירועי אש נרשמו בשטחים גם הלילה.
 

הפלסטינים: שרון אחראי לכישלון הפסקת האש

"אריאל שרון הוא האחראי לכשלון הפסקת האש", כך אומר מזכ"ל הפתח בגדה, חוסיין א-שייח`.

"יש גורמים בישראל שאינם רוצים בישום ההסכם שנחתם" אמר א-שייח`, בראיון לגלי צה"ל. "הם אשמים בהסלמה שהורגשה ביומיים האחרונים בתקריות האש בשטחים".

א-שייח` רמז בדבריו לראשי צה"ל אשר, לטענת הפלסטינים, מעוניינים בהמשך ההסלמה.

בתוך כך, יושב ראש הרשות הפסטינית, יאסר ערפאת, האשים היום "גורמים פוליטים וצבאיים בישראל" בהסלמה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by