בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רובינשטיין יחליט האם לפתוח בחקירה נגד שרון ובנו 
 
 
חדשות נענע 

זאת בעקבות דו"ח מבקר המדינה שקבע כי אנשי שרון ובנו עברו לכאורה על חוק מימון מפלגות; פרקליטו של עומרי שרון: הכספים מימנו פעילות פנימית בליכוד ולכן אין בהם עבירה על חוק מימון מפלגות; אהרונישקי: המשטרה לא תפתח בינתיים בחקירה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דו"ח מבקר המדינה בנושא בחירות 2001 שפורסם אמש (ראשון) חושף שורת עבירות לכאורה של אנשי ראש הממשלה, אריאל שרון ובנו, עומרי, על חוק מימון המפלגות.
 
היועץ המשפטי לממשלה יחליט בקרוב האם לפתוח בחקירה פלילית נגד ראש הממשלה, אריאל שרון, ובנו עומרי, על בסיס העבירות שביצעו לכאורה. הדו"ח הוגש גם ליועץ המשפטי לממשלה בשל חשד לעבירות פליליות העולות מפרטיו.

מבקר המדינה, השופט בדימוס אליעזר גולדברג, אמר בצהריים כי חלקו השני של דו"ח מבקר המדינה, מעלה חריגות מימון קשות במהלך מערכת הבחירות לראשות הממשלה בשנת 2001.

בראש העבירות שחשף בדו"ח עמדה הקמת חברת קש ע"י אנשי שרון ובנו עמרי לגיוס מיליוני שקלים בחו"ל לטובת מערכת הבחירות של אריאל שרון לראשות הממשלה. הדו"ח קובע כי הליכוד קיבל תרומות, בניגוד לחוק, בסך שישה מיליון שקל. חלק מן הכסף גויס על ידי החברת הפיקטיבית (`חברת-קש`) "אנקס מחקרים", שבראשה עמד עומרי שרון, בנו של ראש הממשלה.

המבקר קבע כי הכספים הגיעו לידי הליכוד שלא כדין ובניגוד לחוק מימון מפלגות.

ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר בתגובה כי אם היו ליקויים בדרכי המימון של מערכת הבחירות האחרונה - הם נעשו ללא ספק בתום לב ויתוקנו במלואם, כהגדרת ראש הממשלה.

פרקליטו של עומרי שרון, עו"ד דן שיינמן, אומר היום כי לא הייתה עבירה על חוק מימון המפלגות משום שהכספים שימשו את שרון רק בתקופת הפריימריס בליכוד.

עו"ד שיינמן מוסיף כי "קביעות הדו"ח הן מתונות וקיבלו במידה רבה את הטענות שלנו, ואין בהם שום חומרה לדעתי".

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב שלמה אהרונישקי, אומר כי "כל עוד היועץ המשפטי לא יסיים את בדיקתו בעניין מימון מסע הבחירות של שרון לראשות הממשלה, המשטרה לא תפתח בחקירה בנושא".
 

המבקר: יש לחשוף באופן מוחלט את דרכי מימון המפלגות והפוליטיקאים

המבקר ציין כי סכום של יותר מ-4 מיליון שקלים, התקבל בליכוד, עוד לפני תחילת מערכת הבחירות, במהלך הפריימריז. בדו"ח נכתב כי למרות שאין זה מתפקידו של המבקר להתייחס לכספים שהתקבלו במפלגה טרם תחילתה של מערכת הבחירות, הרי שהממצאים מעלים חשד לעבירות על חוק המפלגות.

המבקר אמר בצהריים כי הממצאים החמורים מעלים חשש כי תורמים מסוימים יראו עצמם כזכאים לפריביליגיות מצד ראש הממשלה עקב תרומתם: "לא ניתן להפיג את החשש לקיומה של תלות בין הנותן והמקבל, בעיקר כאשר מקבל התרומה מגיע לעמדה שלטונית", אמר המבקר, וקרא לחשיפה מוחלטת של דרכי מימון המפלגות והפוליטיקאים בפני הציבור.

ראש הממשלה, שרון, הודיע למבקר המדינה שבכוונתו להחזיר כמעט 5 מליון שקלים לחברת אנקס-מחקרים, לאור קביעתו של המבקר כי הכספים נתקבלו שלא כחוק. שרון מכחיש שידע על העברת הסכומים האלה למרות קביעות המבקר כי בנו, עומרי שרון שלט בפעולות החברה.

עורכת הדין צרויה מידד, מהתנועה לאיכות השלטון, מתחה הערב ביקורת חריפה בגלי צה"ל על המפלגות הגדולות שממשיכות, לדבריה, לבצע את אותן עבירות פעם אחר פעם. עורכת הדין מידד אמרה כי אם יוחלט שלא לפתוח בחקירה פלילית נגד ראש הממשלה, אריאל שרון, תראה בכך התנועה לאיכות השלטון החלטה בלתי סבירה המהווה עילה לעתירה לבג``צ.
 
 

מפלגת העבודה קיבלה תרומות מהתנועה הקיבוצית

גם ביחס למפלגת העבודה מצא המבקר חריגות מימון. הדו"ח קובע כי מפלגת העבודה קיבלה תרומות, שלא כדין, מהתנועות הקיבוציות בסך כולל של כ- 330 אלף שקלים.

המבקר קנס את מפלגת העבודה בסכום של מיליון ו300 אלף שקלים, ואילו מפלגת הליכוד נקנסה בסכום של 600 אלף שקלים, שיגרעו מתקציב מימון המפלגה.

גורמים במערכת הפוליטית, ובמיוחד במפלגת העבודה, הביעו תמיהה על ההבדל בסכומי הקנס, שאינם משקפים לטענתם את חומרת המעשים של שתי המפלגות כפי שהן עולות מן הדו"ח.

גם מפלגות `ישראל בעליה`, `מפלגת המרכז` ומפלגת בל"ד חרגו מהוראות חוק מימון מפלגות ונקנסו.

יושב ראש ועדת החוקה של הכנסת, אופיר פינס, אמר בתגובה לממצאים כי הוא מצפה שהיועץ המשפטי לממשלה יורה למשטרה לפתוח מיד בחקירה נגד ראש הממשלה ומקרוביו בשל החשדות לפלילים.

יושב ראש האופוזיציה, יוסי שריד, אמר כי השחיתות בצמרת השלטון מסוכנת לישראל יותר מהאינתיפאדה ולכן יש להאבק בה עד חורמה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by