בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האף.בי.איי: הסתיים השלב הראשון בחקירת הפיגועים 
 
 
חדשות נענע 

בין השאר נחשף כי אזרח בריטי היה מורה הטיס של ארבעה מהחוטפים; עורכי דינו מכחישים כי ידע על מטרתם של תלמידיו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האף.בי.איי סיים לאסוף את המידע הדרוש כדי להסביר כיצד פעלה רשת הטרור שביצעה את הפיגועים ב11- בספטמבר בארצות הברית, שכללה ככל הנראה 19 מפגעים ורשת מסועפת בהת עשרות אנשים שסייעו בידיהם. בכך הסתיים השלב הראשון בחקירת הפיגועים.
 
הממצאים מראים כי תכנון מבצע הטרור נמשך שנים. מקורו בהמבורג, גרמניה, בניצוחו של מוחמד עטא, אחד מחוטפי המטוס שהתרסק אל מגדל התאומים הראשון. עלות פעולת הטרור היתה כחצי מיליון דולר. הסכום הגיע מחוץ לארה"ב, כנראה מארגונו של אוסאמה בן לאדן.

לפי המידע המתגבש, קיבלו מתכנני הפיגוע עזרה מגורמים נוספים בבריטניה, באיחוד הנסיכויות הערביות ובאפגניסטן. עטא ושותפיו, מרוואן אל שייחי וזיאד סמיר ג`ארה, היו בקשר רציף עם אפגניסטן, ממנה קיבלו את ההוראות הכלליות.

החוקרים חשפו גם קשר בריטי לפרשה. מדובר במעצרו של לוטפי ראיסי, בן ,27 ששימש כמדריך טיסה בארה"ב והיה מורה הטייס של ארבעה מהחוטפים, ביניהם האני הנג`ור, חוטף המטוס שהתרסק בפנטגון. ראיסי עצור על עבירות מרמה פעוטות, אך בבית המשפט נטען כי הוא ידע על תוכניות החטיפה והיה מדריך הטייס הראשי של החוטפים. עורכי דינו טוענים כי לא ידע מהי מטרתם של החוטפים אותם לימד.
 

ידיעות נוספות

 
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by