בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הבית הלבן מתנגד לכרטיסי זיהוי לאזרחי ארה"ב 

הבית הלבן מתנגד לכרטיסי זיהוי לאזרחי ארה"ב

 
 
TheNet

הדרישה הועלתה בעקבות פיגועי הטרור ועוררה עניין רב בקרב גופים שונים; הממשל מתנגד ליוזמה מתוך חשש לפגיעה בפרטיות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הבית הלבן לא יקדם מערכת כרטיסי זיהוי לאומית, למרות הדרישות חדשות בממשל ובתעשייה שעלו בעקבות התקפת הטרור ב-11 בספטמבר.
 
"אנחנו לא שוקלים אפילו את הרעיון", מסר דובר של בוש ביום שלישי. התגובה הצוננת של הבית הלבן באה כתגובה לגל ההתעניינות החדש ברעיון כרטיסי הזיהוי הלאומיים.

למרות התגובה הצוננת, מחוקקים בקפיטול מניחים, שהתמיכה בכרטיסי הזיהוי בקרב האמריקנים תתחזק בעקבות המתקפה.

מחקר, שנערך על ידי Pew Research Center, מאשר הנחה זו. גם בתעשייה יש תומכים רבים לרעיון, מנכ"ל אורקל, לארי אליסון, אף הציע שחברתו תישא בהוצאות המערכת.

למרות זאת, הרעיון של כרטיסי הזיהוי הלאומיים עם מאגר מרכזי ויכולות מעקב, עדיין מעורר מחלוקת. "איננו רוצים שהקונגרס יעביר חוקים בחיפזון רק בגלל שכולם מפחדים לעלות על מטוסים כעת", אמר לורי קול, מנהל בפורום Eagle.

לעומתו, יצרנים, כדוגמת ActivCard מוכנים ליישום הרעיון."אנו מדברים פה על בטחון למשתמש. אבטחה היא חלק מכך, בנוסף לנוחות וניידות", מסר תום ארתור, סמנכ"ל ב- ActivCard.

ActivCard וחברות נוספות מספקות מערכת דומה למשרד ההגנה האמריקני. המערכת של משרד ההגנה משתמשת בטכנולוגיית מפתח ציבורי, וכוללת מערכת משאבי אנוש, שכר ומאגרי מידע עם פרטי זיהוי, כדוגמת שם דרגה ומספר אישי. עלות כרטיס 6 דולר והעלות הכוללת תהיה ל-145 מיליון דולר במשך 5 שנים, נמסר ממשרד ההגנה האמריקני.

לדעתו של ארתור, מחיר כרטיס לאזרח במערכת זיהוי לאומית יעלה 5 עד 6 דולר, אך העלות יכולה גם להגיע ל-12 בהתאם לעלויות הכוללות. המערכת של משרד ההגנה יכולה לשמש כמודל למערכת לאומית, לדברי ארתור.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by